Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Fizikából vagy...

Mit tegyek? Fizikából vagy kémiából tegyek emeltszintű érettségit?

Figyelt kérdés
15 éve végeztem van egy diplomám,de mosy újra tanulnék. Egyik tantárgyhoz sem konyitok, matekból sem voltam túl jo,de az egyetemre valamelyikből emeltszintűznöm kell és min. 70%ot kellene elérnem októberben. Fizikatanárom van,de nagyon az alapoktól kell kezdenem. Kémia nincs. Mit tanácsoltok,melyiket válasszam?
2014. júl. 30. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen szakra akarsz menni?
2014. júl. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Orvosira gondoltam. Jogász vagyok.
2014. júl. 30. 12:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a kémiát választanám. Lehet, hogy te a fizikát tanulod könnyebben, amelyik könnyebb neked, abból érettségizz. Szerintem a kémiának több köze is van az orvosihoz.
2014. júl. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Melyikben több az elmélet és kevesebb a számolás?
2014. júl. 30. 17:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az iskolában azt mondják, hogy fizikával könnyebb bekerülni, de a kémiának több haszna van.
2014. júl. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kémiából magasabb szintű alaptudás kell, de ha nincs tanárod, fizikából meg igen, inkább készülj fel abból.

Az orvosi kémia első félévben úgyis csak arról szól, hogy megtanítsák rendesen az emelt szintű kémiaérettségihez szükséges anyag egy részét (mert pl. ilyenek, hogy alumínium előállítása, meg a puffer-pH-t kivéve emelt szintű számolások nem is igen vannak.) Ha ott figyelsz és tanulsz, el tudod sajátítani azt, ami kellé a továbbhaladáshoz.

Az emelt kémia érettségi tetemes része amúgy számolás, méghozzá, mint már mondtam, olyan, ami nem kell orvosin. Van egy jó oldal, ha beütöd, hogy kémia érettségi, ott olvashatsz róla, milyen, és fentvannak az előző évek feladatsorai is javítókulccsal együtt.

2014. júl. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!