Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan érhetnék el jövőre...

Hogyan érhetnék el jövőre jobb átlagot? Tanulási trükkök?

Figyelt kérdés

Közgázon vagyok Debrecenben. Mindig minden vizsgára alaposan felkészülök, akár1,5-2 hetet, órákon mindig ott vagyok, jegyzetelek, készülök év közben is, és eddig 4 félév alatt az összesített átlagom 3,25.

Idén kellene egy 4,5, hogy elmehessek erasmusra. És tényleg minden energiámat belefektettem eddig, és olyan igazságtalannak tartom, hogy más tanul egy napot, be se jár, lesúgják neki, és 4 egész fölötti átlagot mindig simán hozza. Hol rontom el?


2014. júl. 30. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy kis tanítványom kémiából. A szülei úgy tudták, hogy egész délután tanul. És valóban, egész délután az íróasztalánál ült. De nem tanult, hanem a könyv felett álmodozott.

Rövidebb időszakokat (mondjuk 40 perceket) intenzíven kellene tanulni. És abban a napszakban, amikor fog az agyad.

Nekem például reggel ment a legjobban a tanulás egyetemen. A feleségem meg éjszakai bagoly volt. Ő este kezdett bele a tanulásba, mert a nappali tanulása nem volt hatékony. [Elvileg mindenki tudja magáról, hogy fülemüle, vagy bagoly típus]

2014. júl. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ülj olyan mellé, aki lesúgja neked.
2014. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!