Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért szükséges bankkártya az...

Miért szükséges bankkártya az egyetem mellé?

Figyelt kérdés
Állami ösztöndíjas szakra vettek fel, szociális támogatás valószínűleg nem fog járni, annyi pénzem pedig nincs, hogy értelmes legyen neki bankszámlát nyitni.

2014. júl. 30. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De kapsz ösztöndíjat... azért kell egyetem mellé bankszámla.
2014. júl. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából szükséges lehet, hacsak nem a szüleid bankszámláját akarod használni. A kolit, albérletet sem lehet kp-ban fizetni többnyire és lehet, hogy lesz tanulmányi ösztöndíjad. Esetleg dolgozol. De ismerek olyat, aki a szülei bankszámlájára utaltatja a pénzeket, meg azt használja, csak szerintem az macerás. Meg ha másik városban tanulsz, akkor hogy jutsz pénzhez? Hetente hazautazol és a szüleid adnak kp-t?
2014. júl. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Már csak a diákigazolványt is a Neptunon keresztül lehet kifizetni, utalással, lehet az a szüleid számlája, is, de jobb most csinálni magadnak egyet...

Lassan diákmunkád is lesz, meg így elég jó feltételek vannak még 25 éves korodig:)

Nekem pl évi 4000 a számlám. semmi számlavezetési havidíj, vagy ilyenek:)

2014. júl. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Figyelj, te már felnőtt ember vagy, bankkártya nélkül pedig csak fél ember vagy. Igenis szükséged lesz rá. Kaphatsz szociális támogatást, valamint ha jól tanulsz, akkor ösztöndíjat is erre utalják. Ha uv-vizsgád lesz valamikor, akkor a Neptunban kártyáról is fizetheted. Meg amúgy is sokszor egyszerűbb kártyával fizetni üzletekben is, főleg amióta van Paypass.
2014. júl. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ösztöndíjak utalására, kollégiumi díj befizetésére, ha vizsgát ismételsz, aláíráspótló vizsgára mész, annak a díját befizetni, stb. Ha vállalsz egyetem mellett alkalmi munkát, akkor a béredet is bankszámlára utalják.
2014. júl. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Junior számláknak a havi és az éves díja is 0 ft, nekem is ingyenes a számlám, ezen ne múljon.
2014. júl. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Miskolcon csak a saját névre szóló számládról tudsz akármit is befizetni az iskolának(Kollégium, vizsga...)

OTP Junior 0 ft éves díj, netbank, online vásárlás, 150000 dt-ig ingyenes készpénzfelvétel, vásárláskor nincs plusz költség...

2014. júl. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hogy kerültem ide?
2016. márc. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!