Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Minden szükséges adat szerepel...

Minden szükséges adat szerepel a bankártyán egy internetes vásárláshoz?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, dombornyomott, netes vásárlás engedélyezett..

Tegnap (20131223) az Á_r_k_á_d DéeMében, a hátsóban, a pénztáros kiscsaj elég határozottan mutogatta a kártyámat a kameránek, ami sréhen felette volt. Elég Egyértelmű volt... Pont olyan szögben állt satöbbi. Elővigyázatosságból én már az első napon kikapartam a 3 jegyű kódot a kártyából.



2013. dec. 24. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen szerepel. Viszont paranoiás vagy. Vagy csak sosem láttál még biztonsági kamerás felvételt. Gyakorlatilag jó ha egy arcot felismernek rajta, nemhogy pármilliméteres számokat 1-1.5m-ről egy kártyáról. Kb annyit tudnak ellenőrizni azzal a kamerával, hogy a pénztáros lány tényleg a pénztárba rakja a pénzt, de többnyire még azt sem, hogy milyen értékű papírpénzt rak el.
2013. dec. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Legyen úgy ahogyan mondod. Bár én dolgoztam már igen jóminőségű, apró, ipari kamerákkal. Sőt láttam felvételeket is. Lehet hogy pont innen az emelt paranoia. Amiket manapság hallani... Ha a kóddal élnek vissza, a bank széttárja karját, és az illető meg futhat a semmi után.

Kösz a választ!

2013. dec. 24. 11:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a 3 jegyű biztonsági kód ki van kaparva a kártyáról akkor nem lehet vele a neten fizetni.


Első:


A nálunk lévő PLAFONRA szerelt (nagy magasságú csarnok) kamerákkal 360 fokba látunk és akár a vásárló bevásárlólistáját is el tudjuk vele olvasni. A kirakott újságokat simán, gond nélkül. Egy kártyát felvenni nem okoz gondot.

2013. dec. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért egy kártyával visszaélni nem triviális dolog, nem olyan egyszerű mintha készpénzt lop valaki. Akkor sem ha tudsz minden adatot. A bank a kártya tulajt védi és akár vissza is adja a pénzt.
2013. dec. 25. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!