Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt info érettségi? Érdemes?...

Emelt info érettségi? Érdemes? (lent)

Figyelt kérdés
ELTE proginfora készülök. Van kb. 3 éves gyakorlatom programozásban, kisebb készüléssel jól le tudnám tenni. Kérdés az, hogy van-e értelme a sok Office program marhaságait tanulni, ha középszintű 80% feletti érettségivel is felvennének pl (már van 90% matek, 88%+ info).

2014. júl. 30. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Emelt infóba csak a programozásnak és talán az adatbázis kezelésnek van értelme (ha sqlel csinálod). De ezek is csak egy minimális alapként szolgálnak a késöbbiekben. Persze ártani biztos nem árt.
2014. júl. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Felvettek, vagy még most készülsz jövőre? Ha gondolod a pontszámod növekedése érdekében letehetsz egy emelt infót, de nem feltétlen szükséges. A jelenlegi érettségijeid duplázásával is 356 pontod van kapásból, ami elég lehet oda, pláne, ha nyelvvizsgával is rendelkezel, ami plusz 28 pont a középfokú, vagy ha hátrányos helyzetű vagy, akkor plusz 40-et kapsz még. Esetleg, ha az érettségi átlagos számítással jobban jön ki az átlag, akkor nyilván még több a pontod. Amúgy idén 311 volt a határ oda.
2014. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja bocsánat, csak átfutottam a sorokat, most hogy elolvastam, már értem, hogy jövőre készülsz oda.
2014. júl. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez lett volna a kérdésem, szóval igazából csak egy kis megnyugtatást vártam, hogy nem emelkedik túl sokat a ponthatár 2015-ig.:) Pletykák alapján 330 pont felé semmiképp sem mehet, de szerintem az is túlzás.
2014. júl. 31. 10:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Az attól függ...A 356 pot elég jó, bár egyes szakokon előfordul akár 60 pont emelkedés is egyik évről a másikra, ezt sose lehet kiszámolni előre. Példaként szolgáljon, NKE-HHK katonai üzemeltetésen tavaly 324 volt a határ, idén 388, 64 ponttal több. Persze ez az egy honvédtisztképző van egész Magyarországon, tehát évről évre sokan jelentkeznek, és persze ez más terület ugyan, de akkor sem árt felkészülni. A pontszámod elég jó, ha nem nagy megerőltetés, akkor egy emelt infót letehetsz.
2014. júl. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
330 pont abszolút nem túlzás. Lásd 2011-ben, 329 pont volt a határ. Majd 2012-ben már csak 302. Sosem lehet tudni, hogy mikor lesz magasabb/alacsonyabb, illetve ebbe az aktuális évre vonatkozó felsőoktatási törvény módosítások is beleszólhatnak (kihat a jelentkezők számára, melyik területre hányan jelentkeznek stb.)
2014. júl. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!