Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakirányok jöhetnek...

Milyen szakirányok jöhetnek szóba egy kerekesszékes diáknál?

Figyelt kérdés
Kerekesszékes gimnazista vagyok, és komoly gondolkodóba estem. Több tervem is van a jövőre nézve. Gyógypedagógia, Biológia (később genetika), de egyre inkább foglalkoztat az orvostudomány is. Szerintetek, egy kerekesszékes ember lehet orvos? Mondjuk olyanra gondoltam, aki nem műt, pl. radiológus. Ti mit mondtok?

2014. aug. 1. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A lányom évfolyamtársa sajnos orvos egyetemi évei alatt vált kerekes székessé. Róla konkrétan tudom, hogy labororvos lesz, de jó a radiológia is és el lehet helyezkedni közszférában, biztosítónál, köjálnál is mint orvos.
2014. aug. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag a "mozgásos" szakokon kívül (pl. gyógytornász, bármilyen testnevelési szak) bármi szóba jöhet :) Volt egy évfolyamtársam az orvosin, aki szintén kerekesszékes volt. Soha nem volt belőle semmi gondja, legfeljebb nem lesz belőle sebész, de simán lehet belőle egy nagyon jó kutatóorvos, vagy gyerekorvos, vagy ami csak szeretne, mert minden mást meg lehet oldani :)
2014. aug. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a bátorítást is!:)
2014. aug. 6. 11:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Simán lehetsz biológus és orvos is. Házi orvos, pszichiáter, gyerekorvos stb. :-) A gyógypedagógia nem feltétlenül testhez álló.
2014. aug. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!