Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valami ösztöndíjra így van...

Valami ösztöndíjra így van esélyem, vagy ne számoljak vele?

Figyelt kérdés
Budapestre járnék egyetemre, de a város határában lakok, úgyhogy erre biztos nem jár pont. Szüleim elváltak, van egy iskolás öcsém, és egy háztartásban élek a két nagyszülővel, a testvéremmel és anyukámmal. Nem élünk nagy lábon, de nem is gondolom, hogy hátrányos helyzetűek lennénk. Arra lennék kíváncsi, hogy így van-e esély valami ösztöndíj - a tanulmányit leszámítva, mert az első félévben nem jár - megpályázására, vagy úgyis elutasítanák?

2014. aug. 1. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyszeri juttatást biztosan megkapod, és én megpróbálnám a szoctámot is, hiszen vélhetően hátrányos helyzetű vagy, esetleg a bursát is próbáld meg, hiszen egyedül nevelnek, így szerintem ezekre jogod van.

(Az számít leginkább, hogy havonta fejenként mennyi pénz jut rátok.)

2014. aug. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"megpályázására, vagy úgyis elutasítanák?"


És ne így gondolkodjál. Próbálj meg mindent, hiszen csak így van esélyed. Ha meg sem próbálod, akkor végképp nem fogsz kapni.

(mondjuk én is jogosult voltam szoctámra, de nem pályáztam meg, mivel előtudtam teremteni a pénzt magamnak)

2014. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az egy főre eső jövedelem számít a háztartásban. Ez valószínű nálatok nem lesz túl alacsony, hiszen a nagyszüleid nyugdíja és anyukád fizetése oszlik meg az öt emberre. (Szerintem a nyugdíjak is ugyanúgy számítanak.)


Ez olyan, mintha egy 5 fős családból 3 ember keresne pénzt, ami azért egész nagy arány, ha figyelembe vesszük, hogy van, hogy 1 fizetésből nevelnek 4 gyereket.


Azért próbáld meg.

2014. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
sztem is próbáld meg. Esl. munka?
2014. aug. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!