Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az alábbi indokok megfelelőek...

Sylar007 kérdése:

Az alábbi indokok megfelelőek lennének egyetemi átsorolási jogorvoslati kérelemhez?

Figyelt kérdés

A Debreceni Egyetemre járok, még 4 félévem van hátra. Az idei félévekben összesen 25 kreditet tudtam teljesíteni, a vizsgaszabályzat pedig kimondja, hogy az a hallgató, aki két egymást követő félévben nem teljesít minimum 30 kreditet, önköltséges formában folytathatja tanulmányait.

Az oka, hogy nem tudtam összeszedni 30 kreditet, az az, hogy szüleim nagyon rosszul állnak, nem tudják támogatni tanulmányaimat. Szorgalmi és vizsgaidőszakban is rendszeresen járok dolgozni, saját magam tartom el. Így sajnos nincs mindig annyi időm tanulni, mint kellene.

Az értesítőben, amit a TO küldött az átsorolásról, írták, hogy megfelelő indokkal jogorvoslati kérelemmel élhetek.

Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Hasonló indokkal próbálkozott már valaki? Nem tudom, hogy van e ezzel esélyem visszakerülni államira, mert az önköltséges nagyon húzós, 285/félév. Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. aug. 3. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér, nem? Maximum elutasítják. De még mindig jobb, mint ha meg sem próbálod.
2014. aug. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbáld meg, veszíteni valód nincs. Ha valóban akkora a probléma, úgyis pozitív elbírálásban részesülsz.
2014. aug. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. A szüleid nehéz anyagi helyzetét mindenképpen igazolnod kell! A munkáltatójuktól tudnak kérni igazolást a fizetésükről, ha nincs munkájuk, akkor meg az önkormányzattól vagy a nyugdíjhatóságtól. (Nem tudom, milyen helyzetben vannak.) Esetleg egy környezettanulmány is benyújtható a kérelem mellé.


2. Ne lepődj meg, ha mégsem fogják elfogadni a kérelmed. Elutasíthatnak arra alapozva, hogy aki nem tud teljesíteni, ne járjon ösztöndíjas képzésre.

2014. aug. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!