Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám legolcsóbban...

Hogy tudnám legolcsóbban megúszni a étkezési költségeket Budapesten?

Figyelt kérdés
800 ft-t tudnék egy napra beosztani kajára.. Főzni sütni elméletben tudok.. De hirtelen fogalmam sincs, hogy ennyi pénz elég lesz-e egy napra,mivel Bp-n minden olyan drága, bárki bármilyen tanácsot ha tudna adni, megköszönném. Esetleg ha olcsó helyeket írnátok, címmel együtt! Akkor összeírnám, hogy valamennyire változatosan egyek de ne is kelljen a diákhitelhez fordulni..előre is köszi!!

2014. aug. 4. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy Bp. bizonyos tekintetben drágább, az nem azt jelenti, hogy a hiper- és szupermarketekben egy százassal több van a címkére írva... :D


A TESCO olcsó, de az Auchan még olcsóbb. 800 Ft egy napra... hát kicsit húzós. De nem azért, mert Pesten vagy, hanem bárhol húzós, ha hozzávesszük, hogy jó lenne változatosan étkezni + némi vitamin és energia bevitele sem hátrány.


Mindenképpen főznöd kell, ugyanis a 800 forint legtöbb helyen 1 étkezést is alig fedez (vagy egyáltalán nem). Hétvégente fogsz haza járni tudsz magadnak kaját / legalább valami alapanyagot felvinni?


A legkisebb diákhitelcsomag 15.000 Ft-ot ad egy hónapra, 6%-os kamattal. Félév közben is lehet igényelni. Ha nem tudod megoldani ebből a 800 Ft-ból, akkor szerintem vedd fel... félév közben is igényelhető. Tudom, hogy szr, de szerintem nem akarod, hogy vitamin, vagy akármilyen hiányod legyen. Nekem egyszer volt magnézium-hiányom, 2 napon keresztül görcsölt minden izmom a szervezetemben. A vashiánnyal meg ugye állandóan elájulsz, fáradékony leszel. Nem olyan dolgok ezek, amiket érdemes megkockáztatni.

2014. aug. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

bp-n nem minden olyan drága.. a belvárosban persze, de például szegeden vagy debrecenben is vannak a belvárosban drága helyek, amelyek elsősorban a turistáknak vagy a külföldi egyetemistáknak van "fenntartva"


az egy elég fontos dolog lenne, hogy mikor tudsz hazautazni? onnan mennyi kaját tudsz hozni? diákmelózni tudnál suli mellett?


na, de:

1. lehet kapni 200 ft-os pizzaszeleteket elég sok helyen pl határ út, köki

2. kínai menü 500 ft pl keletinél (de ezer más helyen is)

3. határ út gyros kifliben 450 ft kb

csak ezekkel az a baj, hogy kvára egészségtelen, ha mindig ezt eszed..

800 ft-ból veszel valami zöldséget meg gyümölcsöt tízóraira meg uzsonnára, veszel belőle joghurtot vacsorára meg valami olcsó péksütit reggelire, és talán belefér még egy ásványvíz vagy tej is

és akkor az ebéd hiányzik

ebből a pénzből egészségtelenül tudsz csak kajálni, és úgy is szűkösen fogsz kijönni

járj haza akkor inkább hetente, vagy vállalj diákmunkát

2014. aug. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Már ne is haragudjatok, de 800 Ft kajára, ha valaki tud főzni nem kevés pénz! Elég egyszerű a dolog, el kell menni hipermarketbe egyszerre bevásárolni, meg hétvégén ha nem utazik haza piacra.

Én felnőtt dolgozóként úgy hogy normálisan keresünk költök 50 ezer alatt piacon és boltban. És nem krumplis tésztán, meg babfőzeléken élünk. Igen a db. áru legyen az pizzaszelet vagy kifli annyival drágább...

Otthon sütött pizzaszelet kb. 20 Ft-ba van..olyan minőségben mint amit egy KÖKIN árulnak. jó minőségben 50 Ft-ból kijön...szóval ha egészségesen akar valaki étkezni és kevés a pénze az főz, az ilyen egyszerű.

2014. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

^#3


Ezzel csak az a baj, hogy neked gondolom van egy bazi nagy hűtőd, amibe jól be tudsz pakolni, netán egy fagyasztód is.

A kérdező gondolom kollégiumban fog lakni, de minimum osztozni fog a hűtőn, de vásárolhat mindenből nagy adagokat és nem is főzhet nagy adagokat.


800 Ft igenis kevés ahhoz, hogy az ember naponta egyszer legalább egyen valami minőségi húst, tudjon enni legalább 2-3x zöldséget vagy gyümölcsöt, amiknek az ára télen elég katasztrofális (persze lehet októbertől januárig mandarinon élni), tudjon inni legalább egy fél liter tejet.

2014. aug. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs bazi nagy hűtőm (igaz van sajátom) sem hűtőládám, és nem szoktam bazi nagy adagokat sem főzni. Némi gazdálkodási (háztartási ismeretek)ismeretek nem ártannak. Főzni átlagosan 2 naponta szoktam...de van úgy hogy minden nap. Kb. elvisz 20 percet az estémből mosogatással együtt. Van úgy hogy este főzök és az a másnapi "estebéd" lesz, van olyan típusú kaja amiből tényleg nehéz 1-2 adagot főzni az lesz amikor 2 napra van főtt étel egyszerre elkészítve.

Kolisnál ha egy normál fagyasztó van akkor egyik adagot tényleg le kell fagyasztani, jó lesz majd. Nem akkora probléma..ezt is tanítani kellene. Jó nem kocsonya, meg töltött káposzta, meg körömpörkölt ami elkészíthető ilyen sebességgel az tény. De ezeket nem is egészséges ételek, ezek maradjanak meg "hazai" ízeknek évente egyszer-kétszer.

2014. aug. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem gúnyolódásként, de akkor légyszi írd már le részletesebben, hogy kb miket veszel abból az 50 ezer forintból, és miket szoktál főzni, tényleg érdekelne!
2014. aug. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Oké, átmentünk recept és menü kategóriába:))

Komolyra fordítva a szót, átlagos ételek.

Nem tudom mire vagy kíváncsi, de ami hétköznap gyorsan megvan:

zöldborsó főzelék,zöldbabfőzelék, kelbimbó főzelék, sóska, spenót, finom, sárgarépa -főzelék (ezek mirelit zöldségből persze),

paradicsomos vagy carbonara szószos spagetti, gnocchi, penne, (persze lehetne bármilyen magyar konyhában népszerű tészta, de azokat nem szeretem u.mint túrós tészta, diós tészta stb..)

tejbegríz, főtt virsli, sajtos omlett, paprikás krumpli, hagymás csirkemáj,

Ha van sütő akkor a lehetőségek jóval bővebben a gyors főzésre: sütőzacskóba..bármilyen szeletelt hús megfűszerezve lehet az csirke comb, csirke mell, pulyka mell, pulyka comb, karaj, tarja, sertéscomb, marha hátszín..de hal is..mellé vagy pár szem tisztított burgonya hagymakarikákkal, vagy zöldség/ek lehet az karfiol, brokkoli, sárgarépa, fehérrépa, karalábé, kelbimbó, cékla, cukkini, patiszon, paprika, akár vegyesen is..fűszerezve és pici ráma vagy oliva ha szárazabb a hús (de csak akkor)..és mehet a sütőbe..ezeket tényleg csak bedobálni kell..mag kivenni a sütőből annyira nincs gond vele..

Fenti húsokat lehet. pl. almával is sütni..azt tilos hámozni ha sütöd.

Vagy kihagyod a zöldségeket..és csinálsz mellé párolt rizst...vagy főtt krumplit, krumpli pürét..

Ezek a leggyakoribb kaják amiket szoktam csinálni hátköznapokon..

Ezek adagonként 150-450 Ft.-be kerülnek..átlagosan azt lehet mondani hogy 300 Ft. egy főtt étel egy napra ha te csinálod. De árban és időben ezek 1 tányér vagy esetemben 2 tányér kajára értendő.....

2014. aug. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!