Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti melyik szakot választanátok...

Ti melyik szakot választanátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Minek tanulnátok, ha minden álmotok az, hogy íróvá váljatok? Mert nekem ez az elképzelésem, állítólag tényleg jól írok, pályázatokat is nyertem, de most, hogy dönteni kell majd a további életemről, valahogy nincs elképzelésem arról, hogy milyen szakot válasszak, ami az íráshoz kapcsolódik.. :)

2014. aug. 11. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan szakot válassz, ami keresett és valamennyire is érdekel, az írást pedig hagyd meg hobbinak. Amúgy is lehet azt tanulás mellett is fejleszteni, foglalkozni vele.
2014. aug. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Könyvtár vagy magyartanári szak. Mindenkép olyan, ami a magyar nyelvre, kultúrára és főleg az Irodalomra épül. Megélni nem fogsz belőle, de sok sikert :)
2014. aug. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem, hogy aki jól ír, az mitől is lenne jó magyartanár, vagy miért tudna hatékony lenni könyvtárpedagógiában.

Viszont ha jól írsz azt tudod sok területen kamatoztatni: ha a gazdaság felé is tudod képzeni magad, akkor jó végzettséggel lehetsz kapcsolattartó, gazdásági újságíró vagy éppen marketinges. Ha más területen tudnál elmélyedni, akár kutatni is, a publikációban sokat segíthet a jó írói véna.

De ha igazán jó író vagy, akkor persze nem merül fel, mit is kjellene tanulnod, mert csak írnod kellene, és abból megélned. Más kérdés, hogy naponta tesz fel kérdést itt olyan emebr, akinek ugyanez a terve.

2014. aug. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!