Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ebben az esetben ti mit...

Ebben az esetben ti mit választanátok: 1. osztály fejlesztéssel, de lehet h újra kell majd járnia, vagy még 1 év ovi és felhozni?

Figyelt kérdés

a kisfiam betegség miatt-rák- a nagycsoportot nem járta ki. Voltunk nevelési tanácsadónál,aki sokat vacillált,de végül azt tanácsolta,h menjen csak suliba- a gyerek szeretné-legfjeljebb 2x járja az elsőt.


Én egészen a felmérésig nagyon magabiztos voltam,de ott szembesültem azzal h hiába okos a fiam,olyan alapvető dolgok hiányoznak,amik miatt nem tudom h fog a suliban boldogulni. pl: nem képes figyelni,sokszor nem érti meg amit kérnek tőle,nem érti h mit jelent h utolsó a sorban stb. ha valami megragadja a figyelmét ott 100%-os tud lenni. nem képes veszíteni,nem bírja ha nem szólalhat meg amikor akar stb. eddig ez ugye nem derült így ki hiszen nem volt gyerekek között,egyedül olyan mint egy kis zseni


nem akarom visszahúzni de azt sem h megutálja az iskolát..


gyógytornára is járunk mert műtétei voltak,fejlesztőtornára idegrendszer helyrerakása céljából,még 6 hónapig gyógyszert kell szedni stb..


Férjem szerint hallgassak a tanácsadóra,ő biztos jól tudja.. persze de ő is 3 órán át agyalt velünk együtt..


persze van még idő szeptemberig de.. nem tudom.. a férjem és az iskola fejlesztőpedagógusa szerint jó kezekben lesz,mindenben segítik,de én mégis úgy érzem jobb lenne ha inkább menne oviba vissza,mellette is lehet fejleszteni,gyógytornáztatni stb...


2014. máj. 30. 16:42
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
a húga most lesz nagycsoportos,mehetnének együtt angol csipegetőre amit a suli tart vagyis nemcsak az angollal ismerkednének hanem az iskolával,többiekkel,tanárokkal-a leendő elsősök tanítónénijei tartják az órákat-plusz lenne 1 év iskolaelőkészítő stb. minden ami már meglett volna ha nem betegszik meg
2014. máj. 30. 16:45
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen nagycsoportban hagynám és ha iskola érett lesz ténylegesen, akkor íratnám csak be.
2014. máj. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben hagynám még oviban. Jó egészséget Neki!
2014. máj. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

én is így érzem de a férjem és anyukám azt mondja h a gyerek nincs cukorból,és akkor majd 7,5 évesen megy suliba stb. és akkor majd a huga lesz a mankója és az nem jó-nem tudom miért baj amúgy ha a suliban egymást erősítve mennek-nem feltétlenül egy osztályba,oviba sem muszáj ugyanabba a csoportba..


csak félek h én aggódom túl lehet h hipp-hopp beilleszkedik..


de közben meg látom -már más szemmel nézem én is-h mennyire nem mennek a dolgok..

2014. máj. 30. 16:50
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagycsoportba hagynám. Ha nem iskolaérett könnyen megutálhatja, ráadásul az egy év angol fejlesztéssel is biztosan egyszerűbb dolga lesz az iskolában.
2014. máj. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagycsoportot választanám. Amikor valaki ismétli az elsőt, az osztálytársak is másképp néznek rá, ennek nem tenném ki semmi pénzért. Oviban ismételni más, teljesen elfogadott a gyerekek szemében is.
2014. máj. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp óvoda. Nem azért, mert cukorból van, hanem mert nem érett az iskolára, ahol sajnos manapság hatalmas nagy a követelmény már alsóban is. Az pedig, hogy újra járja az elsőt nagyobb törés lehet a későbbiekben számára, mint az, ha oviban marad, ahonnan hiányzott egy évet. Iskolában nem jó, ha egy osztályba jár a hugával, viszont tudni fogják egymást erősíteni, támogatni. Sokan alapból 7-8 évesen kerülnek elsőbe, nincs benne semmi probléma.
2014. máj. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
"legfeljebb kétszer járja az elsőt" ez nem jó hozzáállás, az a gyereknek is kudarc lesz. Persze, hogy a gyerkőc iskolába akar menni, az ovis gyerekek nagy részének az nagy dolog, hogy "iskolás leszek!" De ők azt még nem tudják, hogy ez mennyi mindennel jár együtt. 1-2 kudarc, mert nem érti meg a feladatot, és már meg is utálja a sulit.
2014. máj. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
azt h legfeljebb kétszer járja, a nevelési tanácsadóban mondták,mondjam meg neki h ez egy iskola előkészítő év.. de az lenne suli nélkül is..én is rögtön azzal jöttem,h ez trauma lesz neki..
2014. máj. 30. 18:48
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
"legfeljebb kétszer járja az elsőt" ez nem jó hozzáállás, az a gyereknek is kudarc lesz. Persze, hogy a gyerkőc iskolába akar menni, az ovis gyerekek nagy részének az nagy dolog, hogy "iskolás leszek!" De ők azt még nem tudják, hogy ez mennyi mindennel jár együtt. 1-2 kudarc, mert nem érti meg a feladatot, és már meg is utálja a sulit.
2014. máj. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!