Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a jelenlegi...

Szerintetek a jelenlegi felsőoktatási felvételi rendszer kijátszható?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok hogy tegyük fel (ez csak egy példa) hogy mondjuk a nagybátyád a rektor xy egyetemen és te oda szeretnél bekerülni. Akkor ő el tudja intézni vagy ez a rendszer teljességgel megkerülhetetlen?

Ez csak egy elmélkedés még mielőtt valaki félreértené nincs nagybátyám de még tanár ismerősöm se!


2010. jan. 13. 17:23
1 2 3
 1/22 czibles ***** válasza:
67%
Mo.-n mi nem megkerülhető / megvehető?
2010. jan. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
Naiv kérdés :)
2010. jan. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
Elintézhető szerintem.
2010. jan. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy pontosan nem látom át hogy pl. kódszám alapján megy vagy hogy... vagy pl hogy tudják azt "meghamisítani" hogy a pl 270 pontból 415 lesz, mert elvileg ugye akinek nincs meg a pontja az nem kerül be.
2010. jan. 13. 17:54
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem eltudják intézni.

Pl. akik nyomtatják az érettségi feladatokat, azok úgyis elmondják az ismerőseiknek. Ingyen 100%...

2010. jan. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Na jó de az nagyon szűk réteg szerintem.
2010. jan. 13. 18:02
 7/22 Silber ***** válasza:
100%

Utolsó, nem a kérdést feltevő:


Nem teljesen biztos. Több, potenciális érettségi feladatsort is összeállítanak, és sorsolással döntik el, melyik kerül a diákok elé.

2010. jan. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó: ha elolvasod mit írtam, akkor rájössz.

Akik nyomtatják ők látják a feladat lapot. Viszont már van olyan óvintézkedés, hogy nem lehet fényképezőt, mobilt bevinni stb. Azonban kijátszható...

2010. jan. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Attól még a gyerek lehet olyan hülye hogy úgyis rosszul írja meg...

Én arra gondolok hogy kevés ponttal is felveszik egy magasabb pontszámú szakra.

2010. jan. 13. 19:16
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért úgyszólván lehetetlen kijátszani, mert nagyon sok emberen megy keresztül a dolgozatod meg a pontjaid, mire felvesznek valahová. Ráadásul előbb van a pontozás, és csak azután határozzák meg a ponthatárokat. Azt meg egy rektor sem teheti meg, hogy 200 a ponthatár, a gyereknek ugyan csak 100 pontja lett, de azért vegyük fel. Esetleg olyan helyeken elképzelhető, ahol szubjektív a felvételi, alkalmassági van (pl. művészképzés).
2010. jan. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!