Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre (2012-ben) hogy változi...

Jövőre (2012-ben) hogy változik a felvételi rendszer?

Figyelt kérdés
Tényleg csak emeltszintű érettségivel lehet jelentkezni? Igaz, hogy legalább egy emeltszintű mindenkinek aki egyetemen akar tanulni kötelező lesz?
2011. júl. 26. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez sajnos így igaz. Nekem ezt elég sokszor mondták igaz májusban informáltak utoljára. Úgy tudom hogy egy tantárgyból kötelező az emelt szintű. Az lényegtelen hogy melyik mert lehet akár választott is csak legyen valami. Rengeteg ismerősöm jövőre fog érettségizni aztán teljesen el vannak kenődve az emelt érettségis dolgon.
2011. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnos azt még senki sem tudja, hogyan fog változni.

Javaslom, hogy kövesd figyelemmel a híradásokat.

2011. júl. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most úgy áll a helyzet, hogy ez lesz, de előre nem lehet tudni, addig még bármit variálhatnak.
2011. júl. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz. Most még nem fog kelleni emelt érettségi, majd csak a 2013-as jelentkezéstől kell.

Ezen variálni már nem fognak februárig.

2011. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát nekem van már egy egyetemi diplomám (régi, még BSc Msc előtti), de emelt szintű érettségim nincs. Jövőre viszont lehet, hogy visszamennék levelezőre tanulni, de újból érettségizni már nincs kedvem. Ha valóban így áll, hogy jövőre már csak emeltszintűvel lehet jelentkezni akkor inkább felvetetem magam most pótfelvételin.
2011. júl. 26. 21:01
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


2012-től kötelező: erdőmérnöki, építész, energetikai mérnöki szakokon.


2013-tól kötelező: bölcsészettudományi, a jogi és igazgatási, valamint a társadalomtudomány szakok, és 2 emelt az orvostudomány három egységes, osztatlan képzésénél (általános orvos, fogorvos, gyógyszerész), illetve az agrárképzésnél az egységes, osztatlan állatorvosképzésnél.


Azért nem változtatnak olyan drasztikusan, hogy hirtelen mindenhova kelleni fog egy emelt. Ez egy hosszú folyamat, de egyre nehezebb lesz, mivel lehet 2015-16-tól kell majd nyelvvizsga is, lehet többe fog kerülni a ktg. térítés. Mindenesetre nem jó szerintem ez, hogy nem tájékoztatnak semmiről, és még most is egy csomóan abban a hitben vannak, hogy jövőre mindenhova kell egy emelt.

2011. júl. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
erre még nincs elfogadott törvény, de én szerintem így biztos nem lehet bevezetni. minden középiskolai oktatást változtató törvényt legkorábban 4 év múlva lehet hatályba helyezni, hogy a diákok már arra készülhessenek. így volt az a kétszíntű érettségi bevezetésénél is. szóval ne parázzatok, ezt a hírt csak a média meg a sok idióta kapta fel. csak annyi fog változni, hogy 500 lesz az összpont, és 240 a minimum (ha jól tudom, de nem néztem annyira utána, mivel engem nem érint).
2011. júl. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!