Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » PTE-ÁJK vagy ELTE-ÁJK? Van...

Bratilla kérdése:

PTE-ÁJK vagy ELTE-ÁJK? Van valakinek tapasztalata, véleménye?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdekel a jog, gondolkoztam, hogy talán meg kellene majd próbálnom, ha jól sikerül az érettségim.

Milyen nehéz bekerülni ezekre az egyetemekre? És elvégezni? Azzal nincs bajom, ha rendszeresen tanulni kell, de a sok rémtörténet az igaz?

Két emelt érettségi (magyar, történelem) és egy középfokú nyelvvizsga elég?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)


2014. aug. 14. 14:44
 1/1 anonim válasza:

ELTE jogra vettek fel, idén kezdem, szóval a nehézségéről nemigen tudok nyilatkozni, de igen, azt mondták, hogy nem hallgatóbarátok a tanszékek és hajtani kell. Én azt mondanám, hogy próbáld meg Pesten, aztán ha nem bírod, akkor jelentkezz át Pécsre.


Idén egy emelt érettségi is elég volt, magyarból ne légy hülye, hogy emeltet teszel, a nyelvvizsga pedig többletpont a felvételin (és a diploma kiadásához is kell).


Állami ösztöndíjas képzés mindenhol 464 pont, ez központosított tavaly óta, ELTE fizetős idén 370 volt, tavaly 403, szerintem nem nagyon nehéz ennyit összekaparni.

2014. aug. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!