Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem értem meg a történel...

Miért nem értem meg a történelemből a lényeget, miért esik nehezemre a tanulás, sőt, inkább a visszamondása?

Figyelt kérdés
Elolvasok egy szöveget és nem értem meg, ha meg is értem és megmarad a fejemben, nem vagyok képes visszamondani, tehát mondhatni nem marad meg a fejemben.
2014. aug. 16. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele. Valahogy túlvészeltem a középiskolát/érettségit (ennek ellenére pár százalék híján az is majdnem 5-ös lett), aztán egy egészen más irányba tanultam tovább, ahol nincs történelem/magyar/stb (reál szak).
2014. aug. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rajzold le az eseménysorozatot!
2014. aug. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáld ki azt,hogy valakivel felolvastatod a szöveget.Ha ez nem megoldható,mond rá diktafonra/telefonra és hallgasd vissza.Nekem segített,én ugyanis hallás után jobban meg tudok jegyezni mindent.Lehet segít neked is.
2014. aug. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam a hallásos módszert is, de úgy mint a leírásos, ez sem jött be. Valószínű, hogy akkor nekem a képzelődős módszer jön be, ahol ábrázolom a dolgokat, meg fantáziára bízom és elképzelem.
2014. aug. 16. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!