Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók! Harmadévben...

Orvostanhallgatók! Harmadévben már illik elmenni TDZ-zni/kórházi gyakorlatra járni?

Figyelt kérdés

Harmadévben még nem nagyon szeretnék, az elmúlt éveim elég strapásak voltak, jó lenne most egy viszonylag laza év.

Negyedévtől már szeretném mindkettőt, de most még nem.

A legtöbben viszont szinte kötelességüknek érzik, hogy már harmadévben is vállaljanak valami pluszt.

Mivel eddig nagyon jól teljesítettem, tőlem is örökké kérdezgetik, hogy harmadévtől hová szeretnék menni (TDK), és amikor azt mondom, hogy egyelőre még sehová, akkor nagy szemekkel néznek rám.



2014. aug. 18. 14:53
 1/5 A kérdező kommentje:
*TDK-zni
2014. aug. 18. 14:53
 2/5 anonim ***** válasza:
sose TDK-tam, kórházi gyakorlatra meg minden évben menni kell, sőt a 6. év csak az
2014. aug. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek a saját dolga, hogy mennyit vállal be az egyetem alatt. Attól, hogy nem mész el harmadévben TDK-zni, meg nem töltöd minden hétvégéd ingyenmunkával valamelyik klinikán, attól még simán megtanulhatod az egyetem alatt a dolgokat.

Mondjuk ha a klinikán szeretnél később dolgozni, akkor nem árt magad "bedolgozni", de ha amúgy sem ott tervezed a jövőd...

Pihenjél nyugodtan majd negyedében ráfekszel, ha akarsz. A nyári gyak meg úgyis kötelező, azt próbáld meg értelmesen eltölteni.

2014. aug. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

En harmadev 2. Feleveben kezdtem tdkzni, de szerintem csak ugy muszajbol ne menj. Ha mar megvan, hogy mi erdekel, mivel szeretnel foglalkozni, akkor erdemes elkezdened, de ha nem, akkor felesleges elmenni egy olyan targybol, ami nem annyira hoz lazba.

Korhazazasra is ugyanez a helyzet szerintem, ha tudod, hogy konkretan szulesz nogyogyasz szeretnel lenni, akkor erdemes bekeredzkedned mutetre, hogy belelass a dolgokba.

2014. aug. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha van konkrét célod, csak akkor menj TDK-zni, ugyanis nagyon sok időt elvisz, és ha nem csinálod szívvel-lélekkel, akkor semmit nem fog hozni, ellenben a tanulmányi eredményedet leronthatja. Sok ismerősöm ment muszájból, félév után otthagyták, és gyakorlatilag pocsékba ment az egészbe, plusz egy rossz élmény is volt.


Kórházi gyak dettó, nagyon el tudja venni egy OH kedvét a rossz tapasztalat egy-egy szakkal kapcsolatban.

2014. aug. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!