Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Félek a gimitől. Mi lesz...

Félek a gimitől. Mi lesz velem a csacsitáborban?

Figyelt kérdés

Nemrég ballagtam általánosból, és pont a hétvégén beszéltük barátnőmmel, hogy mindjárt kezdődik az első gimis évünk. Évfolyamtársak leszünk, ő 4 éves emelt németre ment, én pedig 5 éves francia NYEK osztályba fogok tartozni,ő hamarabb érettségizik, így egy évet még nélküle kell suliba járnom. Az osztálytársaim már facebookon csináltak osztálycsoportot, néha beszélgetünk is, de nagyon ritkán. Nekem az a benyomásom, hogy elég távolságtartóak, nem keresik a közös témákat, nem nyílnak meg annyira, ez nekem nagyon unszimpatikus, pedig nem vagyok az a nagy "facebook-gyermeke". Lehet, sőt remélem, hogy csak túlreagálom a dolgot, és élőben mások lesznek, oké, de mi van, ha nem? Csacsitábor 3 napos lesz, ráadásul azt a kedves feladatot kaptuk, hogy állatjelmezbe kell bújnunk. Közvélemény kutatás alapján senki sem vesz fel jelmezt, csak egy állatos pólót. Nem szeretnék egyedül égni, jobb lesz ha én is így teszek?És ha szívatni fognak a csendességem miatt? Általában társaságban elég csendes szoktam lenni, de ha ketten vagyunk valamelyik barátnőmmel, valahogy elszabadul az az énem aki be se tudja fogni a száját, jó értelemben, magabiztosabb leszek és elvileg ez a normális a fiatalság körében. De hogyan érjem el ezt nagyobb társaságokban? Hogyan csináljam, hogy jó legyen? Mindig próbálkozok, és általában sikerül, de bizonytalan vagyok és ez nem jó. Nyár elején az osztálytársaim, találkozót szerveztek, de nem tudtam elmenni, és elvileg a 35 főből, 5 ember jelent meg. Azóta nem szerveznek, vagy egyszerűen nem hívnak meg az ilyen eseményekre.

Még néhány dolog magamról: 14 éves vagyok, én leszek a legfiatalabb az osztályban, amúgy még csak nyolcadikos lennék, nem mondanám magamat szépnek,optimista se nagyon vagyok, az utóbbi időben igen népszerű lettem a fiúk körében, van egy nagyon jó fiú barátom, akit tényleg csak barát, vele szinte mindent megosztok, olyan mintha a testvérem lenne, azonban van barátom(pasim) is, NEM vagyok a r*banc megfelelője, nem dobom ki a mellem facebookra, nincs több száz lájkom, szeretek olvasni, szeretem a rockot, de calvin harrist is szívesen meghallgatom, nem vagyok jó matekból(erről van egy vicces történetem,a tantárgyból szín 3-as voltam, aztán a tanárunk lebetegedett, és jött egy nyugdíjas helyettesítő tanár, Ili néni, nála valahogy csoda folytán végig 5s osztályzatot kaptam, aztán visszajött a régi kecske és rögtön adott egy 1est) tehát a matektanároktól is rettegek, + a tesi az amitől félek nagyon, 5perc sétától beszúr az oldalam, mi lesz tesin..Mostanában sokat járok korizni vagy futni remélem rendben leszek. Tudnátok nekem segíteni, tanácsokat adni? Nagyon szépen köszönöm, hogy végigolvastátok a nyígásomat. :)

14/L



2014. aug. 18. 15:27
 1/5 anonim válasza:

Szerintem egyáltalán nem kell félned a gimitől:) Amiket leírtál számomra csak pozitív volt én ha ilyen osztálytársat kapnék biztosan örülnék neki:) Ne feledd mindenkinek nem lehet megfelelni és senki sem tökéletes. Szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy cikiznének mert nem vagy egy sportman vagy mert nem lógsz folyton a facebookon. Én személy szerint nem is szeretem az olyat akit nem lehet levakarni, mert be nem áll a szája. Nem baj ha csöndes vagy, ez normális hisz viszonylag teljesen új közösségbe fogsz kerülni. Én szurkolok neked, hogy sok barátot szerezz:)

14/L

2014. aug. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia én nemrég voltam gólyatáborban és iszonyúan jó volt. :) Az egész évfolyam úgy-ahogy összekovácsolódott. :)


14/F

2014. aug. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb amit tehetsz, hogy nem idegeskedsz ezeken a dolgokon. Csak lazán. Majd lesz, ami lesz. Ha beszélgetés van, hozzá szólsz, ha hozzá akarsz, ha meg nem akarsz, nem erőlteted. Nyugtasd meg magad azzal, hogy legrosszabb esetben még mindig válthatsz sulit, és nem kell végigszenvedned olyanokkal az 5 évet, akikkel nem akarod. Csacsitáborba meg nem is kötelező elmenni.
2014. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

Lassan egy évvel a kérdésem feltevése után, vicces volt végigolvasni mindezt, úgy, hogy te jó ég, ezt én írtam? :D

Az osztályom egyébként érdekes lett.. Vannak a városi menők, na mivel én vidéki vagyok nem tartozom közéjük,de nem is vagyok annyira rosszban velük, igaz ők állnak az osztály középpontjában, ugye a kőgazdagat játszó, minden héten új ruhában járó, csúnya de mégis menő srácok és barátaik, az alapozós barbibabák. Akik nemmellesleg jó nagy cigisek, piások.

Ezek a dolgok távol állnak tőlem, inkább az osztály átlagos, normális (kinek milyen) embereivel beszélgetek, de igazán két osztálytársammal hülyéskedek el jól egész nap, és szinte csak velük beszélgetek komolyabb témákról.( Egy fiú aki általánosban évfolyamtársam és egy lány aki pedig az osztálytársam volt ) + van pár ember akikkel évnyító óta ismerjük egymást, de nagyon jól kijövünk, ők jó barátok,nagyon aranyosak. Igazából kifejezetten rosszban senkivel sem vagyok, ebben az iskolában nincs erőszak, verekedés, bántalmazás, zaklatás, lenézés meg semmi. Csak vagyunk tanulunk, kipaszírozzák a legjobbat belőlünk és nagyon jól megvagyunk, néha kicsit depisen de boldogan is egyszerre. A stílusom nagyon sokat változott. Már nem vagyok annyira visszahúzódó,de a hangom még mindíg kicsi. Nem tudom , valahogy megerősítem a hangszálaimat,fogalmam sincs hogyan,de csak megoldom. Huu. :D egyébként nagyon változó tanuló vagyok, van pár meglehetősen szemét tanár, aki nem kegyelmez és hát rontottam magyarból sajnos. :( Hamarosan jönnek a vizsgák, majd lesz valahogy :D Kicsit hosszú lett, de most jelenleg így állok. :) Jaa és.. a barátomat azóta 'sikeresen' elvesztettem pár hónapja. Sokáig nagyon egyedül voltam, de mostanában egy általánosban volt osztálytársammal sokat beszélgetünk, és hamarosan randizni fogunk, szóvaal reménykedem még a szerelemben. :D

2015. márc. 29. 05:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak nem a Kölcseybe jársz?
2016. máj. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!