Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak bennem van ilyen felelem?...

Csak bennem van ilyen felelem? Mit tehetek ez ellen? Hogyan akadalyozzam meg, hogy vissza essek? Hogyan ertessem meg anyuval, hogy mas eletet akarok elni?

Figyelt kérdés

Most,hogy lassan vege a nyarnak es kezdodik a suli kicsit elkezdtem aggodni,hogy megint vissza kellesz szoknom ahhoz az elethez, sot nagyon is felek,hogy megint beleesek abba a csapdaba.Szornyu eletet eltem amig suli volt, most a szunet alatt jottem ra h mit is csinaltam,milyen is voltam.Nem magam miatt tanultam,hanem azert,hogy a tanaroknak megfeleljek ,az elvarasoknak, azert,hogy dicsertet kapjak,elismerest stb.Versenyekre jartam,hogy tapasztalatot szerezzek.Reszben egy ideig jo is volt,de aztan teljesen kiegtem.

A lenyeg,hogy ez alatt a par honap alatt rengeteget fejlodtem spiritualisan,teljesen mas ember lettem,felebredtem,most mar tisztaban vagyok azzal,hogy mit akarok,mik a celjaim,es mik a legfontosabb dolgok az eletben. Es,hogy a mai oktatas sz@rt sem er...

Elkezdtem foglalkozni magammal,a lelkemmel,es egyre jobban fejlodik az intuiciom is, es letudtam gyozni egy-ket felelmemet,amitol olyan mintha mar nem is lennenek felelmeim egyaltalan. Viszont ha vissza gondolok az elmult evekre,honapokra,akkor megint elojon bennem az,hogy mi lesz ha megint vissza esek, es olyan eletet fogok elni akaratlanul is? Probalok nem gondolni erre,es biztatom magam h minden rendben lesz,de meg is talalnom kell vmi megoldast erre.

Azert is felek,mert az a suli ahova jartam/jarok borzalmas...1 evig kellett turnom amig befogadtak a tobbiek,elkellett mindent neznem,ahogy beszologatnak egyesek akik a mai napig sem tudnak megbekelni velem az irigyseguk miatt..Rengetek dolog van meg ami miatt rossz erzesek jonnek elo bennem ha ra gondolok,nem is irom le.

Gondoltam nezek vhol egy masik sulit es uj eletet kezdek,viszont anyu nem akarja,hogy mas varosban tanuljak,itt pedig nincs egy szerencsetlen normalis iskola sem. Azt akarja h ott maradjak. Viszont nem tudja hogy ''MILYEN ISKOLA AZ VALOJABAN'' soha nem latta meg azt,hogy milyen egy ora ott.


Most nagyon ketsegbe vagyok esve, ha megint oda kellesz jarnom,teljesen elfogok veszni,vissza esek,megint az lesz mint regen es ezt nagyon nem akarom.Nem erdekelnek mar azoka dolgok amiket ott tanitanak,semmi ami ezzel az elettel kapcsolatos.Egy teljesen mas eletet elek most, egy felsobb elet, mintha leptem volna egy dimenziot vagy nem tudom.Vannak bennem egy par furcsa erzesek,de inkabb errol nem irnak,mert meg hulyenek neznetek itt.


Szeretnem ha segitenetek,tanacsot adnatok,hogy mit csinaljak, attol felek,hogy anyu miatt kellesz megint olyan eletet elnem,mert nagyon sok mindent nem tud, es nem tudom hogy magyarazzam el neki Mi is van most''.


A valaszokat elore is koszonom,remelem ertheto amit irtam.



2014. aug. 21. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon az elején járhatsz a spirituális fejlődésednek ,ha azt hiszed, a mai oktatás sz@rt sem ér, illetve olyan dolgoktól rettegsz, amit a kortársaid ugyanúgy szembesülnek, de túlélik. Nem attól lelkileg erős valaki, mert nyugodt körülmények közt jól érzi magát, hanem mert kiállja a megpróbáltatásokat.
2014. aug. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem irtam,hogy nyugodt korulmenyek kozott elek. Koztem es kozottuk ( kortarsaim) van kulonbseg,de ebbe ne menjunk bele,nem roluk van szo most.

Az elejen jarok meg tudom, de akkor is... EZ AZ OKTATAS ITT tenyleg sz@rt sem er!Egyszeruen nem lehet hasznat venni annak amit itt tanitanak. Es reszben az ok hibajuk is,hogy igy viszonyulok ehhez,mert ok utaltattak meg velem ezt.

2014. aug. 21. 23:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem annyira látom értelmét, hogy különösebben hangsúlyozzam, amit nem akarsz megérteni... Hidd el, minden kamasz a nyári szünetben megváltja a világot, mert egyszerűen ráérnek. Csak éppen Te túlzásba estél, viszont sajnos a nyári szünet véget ért, és félsz, hogy kiderül, a Te nagy spirituális fejlődésed egy nagy humbug. Hiszen ha valamikor, akkor éppen a nehéz helyzetben mutathatnád meg, mennyit is fejlődtél spirituálisan, de nem, Te menekülnél a nehézségek elől.


Ha meg nem tetszik az iskola, nem kell a rizsa a fejlődlsről, csupán időben kell észbe kapni, mondjuk egy másfél hónappal hamarabb, bár minimális esélye most is lehet még egy iskolaváltásnak.


És engem ne oktass ki az oktatás értékéről: tanár vagyok, emellett utálom az oktatási rendszert (csak nem hátat fordítok ennek, hanem megteszem a tőlem telhetőt), de csak egy tudatlan és tapasztalatlan ember állíthatja, hogy sz@rt sem ér.

2014. aug. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy igazad van.


Marakkor eldontottem,hogy mas suliba akarok jarni amikor leadtam a vizsgaim. De sajnos anyu miatt nem mehetek mas iskolaba.


Abba inkabb ne menjunk bele,hogy ki itt a tapasztalatlanabb ember.

Azert irtam ki ezt a kerdest,hogy tanacsot adjatok, nem azert,hogy kritizalj..

Koszonom a valaszod.

2014. aug. 22. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!