Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nevelési segély jár költségtér...

Nevelési segély jár költségtérítésés képzésen is?

Figyelt kérdés
Arra az egyszeri tanév elejeire gondolok,hogy jár-e egyetemen, költségtérítéses alapképzésben. Vagy hol tudom megnézni? :)
2014. aug. 22. 05:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Nappali tagozaton. :)
2014. aug. 22. 05:20
 2/6 anonim ***** válasza:

Nevelési segély mint hallgatói juttatás nem létezik. Eleve a hallgató már nagykorú, nem kell nevelni, max eltartani a szülőnek.

Amire te gondolsz az alaptámogatás, ami egyszeri juttatás nappali tagozatos hallgatóknak. Költségtérítéses hallgatóknak nem jár, se ez se szociális(rendszeres) támogatás, se tanulmányi ösztöndíj. Egyetlen juttatás van amit költségtérítéses hallgató igényelhet a Bursa Hunkarica ösztöndíj, de azt az (illetékes) lakóhelyed szerinti önkormányzat adja ha adja, mert nem kötelező adniuk. Olyan kb. 9-10 ezer Ft/hó összegről lehet szó szorgalmi időszak alatt.

2014. aug. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nem erre gondoltam, hanem arra, amit minden páratlan félév elején kapnak. A barátnőm kap és aszülei katonák, ez számít?
2014. aug. 22. 12:46
 4/6 A kérdező kommentje:
Most már látom, rosszul tettem fel a kérdést. Évi egyszer. :)
2014. aug. 22. 12:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Jól értettem a kérdésedet, az az alaptámogatás amit te kérdezel. Nem jár költségtérítéses hallgatónak.

Részletesen:Alaptámogatás


A felsőoktatási tanulmányok első évében egyszeri alaptámogatást igényelhettek, ha állami ösztöndíjas, nappali tagozatos képzésben tanulnak. Ez az összeg a felsőoktatási szakképzés, alap- és osztatlan képzés esetén a hallgatói normatíva 50 százaléka (59 500 forint), mesterképzés esetén 75 százaléka (89 250 forint). Alaptámogatást a fogyatékossággal élők vagy egészségi állapotuk miatt rászorultak, hátrányos helyzetűek, halmozottan hátrányos helyzetűek, családfenntartók, nagycsaládosok, félárvák, árvák kaphatnak, illetve azok a hallgatók, akik nagykorúságuk előtt gyámság alatt álltak.

2014. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szerintem még mindig nem ugyanarra gondolunk. :D


A lány most lesz harmadéves, és a harmadik féléve elején is kapott.

2014. aug. 24. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!