Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mégis milyen foglalkozást...

Mégis milyen foglalkozást válasszak?

Figyelt kérdés
most megyek 11.-be, és ideje lenne már dönteni. nagyon jó vagyok nyelvekből és magyarból, de nem tudom, mit lehetne ezzel kezdeni, ami kicsit is érdekel. az összes izgis foglalkozáshoz fizika meg kémia meg biológia kell, de sajna azok nem mennek túl jól, amiből meg jó vagyok, az meg nem túlságosan érdekel... voltam pályaválasztási tanácsadónál is, de semmi...
2008. aug. 6. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
na akkor hajrá! Leülni tanulni, főleg azokat a tárgyakat amiból felvételizni-érettségizni kell! (fizika, kémia, biosz) Egyébként nyugi, sokan még felnőtt fejjel sem tudják mit kezdjenek magukkal. Jó nyelv és irodalom-ismerettel szeintem bármilyen irányba elindulhatsz pl: tanár, kommunikáció, vendéglátás, bölcsész pályák. Sok sikert!
2008. aug. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem tanárnak menni mostanság elég merész vállalkozás.:) Ha nagyon nem tudsz dönteni, szerintem vegyél elő egy újságot és nézd meg, mely szakmákat keresik a legjobban.

Én most megyek 12-be. Egészségügyben tanulok és ezt tudom ajánlani is ha érdekel. Egyes kórházak osztályain dolgozói hiány van, Védőnőként sok helyen tudsz elhelyezkedni, és sok olyan ága van, mellyel magán vállalkozásba is kezdhetsz. ( pl.: Kisgyermek- és csecsemő gondozó/szakma/, gyógytornász, gyógypedagógus /diploma/ stb.)

2008. aug. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ne azt nézd, hogy milyen tantárgy megy. Először magadban keresgélj, hogy milyen jellegű munkát szeretnél, ülős, menős, nyüzsgős, csendes, emberekkel, állatokkal, tárgyakkal való kapcsolatokat..

Így szűkítsd, aztán utána nézd meg, hogy ahhoz mit kell tanulni, elsajátítani.

Ha kimondottan tantárgy érdekel, az viszont valamilyen tanári , vagy kutató , elméleti pálya..

2008. aug. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

www.palya.hu


Ezen az oldalon vannak ilyen tesztek, hogy kiadja melyik munka lenne jó neked, az érdeklődési köröd alapján.


Vagy keress rá a neten: pályaválasztás - hátha találsz neked tetszőt :)

2008. aug. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!