Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem vettek fel kollégiumba....

Nem vettek fel kollégiumba. Alternatív lehetőségekről tudnátok tájékoztatni?

Figyelt kérdés

BME-re fogok járni, azonban nem nyertem felvételt kollégiumba. Mivel járnék jobban? Keressek valami független kollégiumot, vagy nézzek albérletet? Az a baj, hogy egy hét múlva már költöznöm is kellene, sürgősen kell intézkednem. Tudnátok valamit ajánlani? Tapasztalatokat mondani? Mennyibe tudnék kijönni így? Jobb lenne, ha minél olcsóbb lenne...

Fél év múlva újra pályázom az iskolai kollégiumomra.



2014. aug. 23. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:
BME Facebook csoportban nézz körül, most is láttam hogy albit ajánlgattak/keresgéltek. Magánkolik szerintem már mind megteltek, de persze próbálkozni lehet.
2014. aug. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Várólistán hol szerepelsz? Úgy tudom elég sokan bekerülnek még így, mert jó páran visszamondják. Sokan csak azért jelentkeznek, hogyha nem találnának kedvező albit, akkor is legyen hol lakniuk, majd végül ha találnak, visszamondják a kollégiumi helyet.

Mindenképpen írj a kollégiumi elhelyezésért felelős tagnak, hogy van-e esetleg másik lehetőséged még. Nagytétényben van egy koli, ahol bérelnek még néhány helyet a BME-nek, oda mindig alacsony a jelentkezési létszám, mert brutálisan kint van. Hátha esetleg van még helyük és soron kívül fel is vennének. Egy próbát mindenesetre szerintem megér.


Én próbálkoznék diákotthonokkal, diákszállókkal, vagy apartmanokkal is. Valamelyik olcsóbb, mint egy albérlet, valamelyik nem. Ellenben az olcsóbbak már mind tele vannak jó eséllyel.


Facebookon van egy "albérlet egyetemistáknak" csoport, itt sokan keresnek lakótársat, érdemes ránézned, viszont ahogy elnéztem 40-45 ezer alatt ezt így már nem lehet megúszni, ellenben a legtöbb helyre gyakorlatilag azonnal lehet költözni. Ha olcsóbban szeretnéd, akkor mindenképpen kérdezz rá, hogy esetleg a BME más kollégiumaiba nincs-e már hely.

2014. aug. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!