Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nehéz szakdolgozatot írni?...

Nehéz szakdolgozatot írni? Most kezdem majd az egyetemet de nem tudom elképzelni magamról hogy meg tudnék írni egy olyat. Ti sokat szenvedtetek vele? Mi alapján választottatok témát?

Figyelt kérdés
2014. aug. 24. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyelőre ne a szakdolgozattal foglalkozz. Járj el szorgalmasan az előadásokra, ha adnak gyakorló feladatot szépen írd meg, add be határidőre. Ez sem könnyű, de nem is borzasztóan nehéz. Az évközi feladatok fokozatosan nehezednek, Te egyre jobban belejössz, és mire eljön a szakdolgozat készítésének ideje, már tudni fogod, mit kell tenni. Témát meg úgy választasz, ahogy Te szeretnéd, vagy ami nagyon érdekel, amire felhívják a figyelmedet. Melyik egyetem hallgatója vagy?
2014. aug. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért nem tudod elképzelni, mert lehet, hogy most még tényleg nem tudnád megírni (ezt nem sértésnek szánom, elsőévestől senki se vár el ilyet).

Majd az évek során alakulni fog, hogy a szakodon belül pontosan milyen terület is érdekel jobban, nyilván ezt célszerű majd választani.

2014. aug. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudtam elképzelni, hogy ez hogy lehetséges, aztán csak sikerült, ráadásul ötöst is kaptam rá. : )

Egyáltalán nem lehetetlen és nem bonyolult, addigra már ki fogod ismerni a tanáraidat, előtte valószínűleg írnod kell pár esszét, tudni fogod a menetét. Valószínűleg rájössz majd, mi az, ami a legjobban érdekel és nem lesz nehéz témát választani. Ha minden érdekel, akkor majd úgy döntöd el, hogy melyik tanár a szimpatikusabb és hozzá milyen témákban lehet írni.


Én nem a témám miatt szenvedtem, hanem inkább lustaságból, mert semmi kedvem nem volt leülni írni, miközben kint hét ágra sütött a nap.


Olyanból akartam írni a szakdolgozatomat, amihez magyar anyag kevés van, és annyira nem tárgyalt téma itthon. Úgy gondoltam, inkább választok egy nehezebb témát, mint egy könnyebbet, mert a tanárok is jobban értékelik.

2014. aug. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen szak? Melyik egyetem? Nem mindegy...
2014. aug. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó előtti, megkérdezhetem, hogy te milyen témát választottál? Én is hasonló dilemmában vagyok mint a kérdező, ugyanakkor, hozzád hasonlóan én is külföldi témában gondolkodom.
2014. aug. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!