Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tölthetnék egy hónapot...

Hogy tölthetnék egy hónapot Ausztriában?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok, a most kezdődő tanév végén előrehozott német középszintű érettségit teszek. Heti 12 nyelvórám lesz, emellett német szinkronos filmeket nézek, ha könyvet veszek, német nyelven veszem meg a regényeket. Az osztályból én vagyok a legjobb németes, bár ez semmit nem jelent, rengeteget kell még tanulnom. Nyár elején nyelvvizsgázni megyek majd (középfok). És következő ősszel szeretnék szintemelő érettségit tenni, majd utána felsőfokú nyelvvizsgát.

Ezért érzem szükségesnek, hogy a jövő nyáron egy-két hónapot kint tudjak tölteni. Azért Ausztria érdekel és nem Németország, mert oda készülök egyetemre.

Egyik ismerősöm egy nyelvtanfolyamot ajánlott, amire ő is jár Bécsben, két hónapos. 500 euro, a családomnak erre nincs pénze sajnos. Dolgozni szeretnék kimenni, de mivel tavasszal még csak a 17-et fogom tölteni, nem tudom erre van-e lehetőségem.


2014. aug. 25. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:
röviden: sehogy.
2014. aug. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A 17 kicsit megneheziti...sztem csak ugy, ha van ismeros, akinek az ismerose diakokat foglalkoztat nyarra. Jobban jarnal, ha megvarnad a 18 at, de diakkent akkor is nehez ismeretseg nelkul. Vagy dolgozz otthon egy nyarat, es a penzbol menj ki nyelvtanfolyamra egy evvel kesobb.
2014. aug. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!