Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent pontosan ez a...

Mit jelent pontosan ez a szilencium és mennyire szigorúak egy kollégiumban?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Még sosem voltam kollégiumban, holnap utántól fogok beköltözni egy budapesti kollégiumba. Azt mondják róla, hogy alapjáraton véve teljesen átlagos stb, de néha elég szigorúak, például a kiemenőkkel kapcsolatban. Viszont amikor voltam beiratkozni valami szilenciumról beszéltek. Utána olvastam és ez csendes tanulási pihenőt vagy mit jelent. Ezt én értem, de elvileg aki már leérettségizett, mint én is, annak nem kötelező részt venni ezen, csak egyszer egy héten. A következő gondom ott lenne, hogy ilyenkor mi van, ha fenn kell tartania valakinek magát, tehát dolgoznia kell kollégium mellett? Ahogyan olvastam 21:30-ra vissza kell érnie mindenkinek, utána csak kilépővel lehet elhagyni az épületet. Fél 10, ez még így oké lenne, mivel nem bulizom meg semmi, csak járnék majd sportolni is, különböző oktatásokra, amik főként estefele, 18:00, 20:00 stb vannak és én nem mondhatom azt az oktatónak, hogy jajj bocs, várjatok már meg, egy órát kések, mert nem engednek el vagy mert valami unalmas kötelező programon ülök, ami nem is érdekel, de részt kell vennem rajta. És akkor még mellette dolgoznom is kellene, mert a pénz nem jön magától. Ez így nem lenne probléma, ha nem lenne az a sok kötelező kollégiumi program, amin elvileg részt kell majd vennem. Teljes mértékben tisztában vagyok azzal is, hogy ez egy kollégium, nem én diktálok, vannak szabályok, alkalmazkodnom kell majd stb, tudom. De könyörgöm, 20 éves leszek, érettségizett diák vagyok, fent kell tartanom magamat, számomra kihagyhatatlan a mozgás is, tanulnom is kell majd közben és akkor még járjak is be 5-6 kötelező szakköre vagy mikre. Kicsit nonszensz ez így, hogy be akarják szabályozni mit tegyek meg mit ne. Valakinek tapasztalata ilyen téren? 19/F

2014. aug. 26. 12:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, milyen kollégium ez???


Felnőtteknek való helyeken nincsenek ilyen hülyeségek!

2014. aug. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Táncsics Mihály Tehetséggondozó Kollégium. De csak rossz véleményeket hallok róla, de már jelentkeztem sajnos. És szerintem nekem ez nagyon nem lesz így jó, hogy dolgozni sem fogok tudni majd, meg sportolni sem, amik számomra a legfontosabbak. Egy kollégiumért meg nem adom fel a sportot sem azt, hogy ne tudjam eltartani magamat.
2014. aug. 26. 12:29
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
De miért gyerekeknek (vagy legalábbis középiskolásoknak) való kollégiumba jelentkeztél felnőttként?
2014. aug. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mert nem nagyon ismerem még Budapestet és nem tudtam, hogy van ,felnőttkollégium' is. Én azt hittem, hogy kollégium az kollégium. Majd csak lesz valami mást mostmár nem tudok csinálni.
2014. aug. 26. 12:33
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden felsőoktatási intézménynek is van kollégiuma, ahol simán csak egy ágyat/szobahelyet kapsz, de amúgy azt csinálsz, amit akarsz - éled a felnőtt emberek életét.


Ezzel szemben a középiskolás kollégiumokban ilyenek vannak, mint amiket írtál, mert azok még valamennyire nevelő intézetek is, hiszen (elvileg) kiskorú emberek laknak ott, akiket felügyelni is kell.


Nem is értem, nagykorúként hogyan vehettek fel ilyen helyre téged... :S

2014. aug. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem az oldalukat, látom, hogy 21 év alatt lehet oda jelentkezni.

Amúgy a jelentkezéssel elfogadtad a házirendet és az szmsz-üket is.


Hát, remélem, hogy megszokod majd, és jól fogod érezni magad. Én biztosan nem mentem volna ide, de ettől még lehet, hogy neked tetszeni fog.

2014. aug. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hú ezzel eléggé kicsesztél magaddal :S Nem tudsz valahogy visszalépni, kiíratkozni? Én gimi alatt koleszos voltam, és a nap szinte minden órájába be volt osztva, hogy mikor mit kell csinálnunk..
2014. aug. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, mert mindjárt itt a suli és csütörtökön meg már költözöm be. De nem érdekel, mert tüzetesen átolvastam a házirendjüket és kerek perec le van írva, hogy: ,Az érettségizett diákok a tanulást segítő foglalkozások alatt szabadon gazdálkodhatnak az idejükkel.' Személy szerint nekem ebből az jön le, hogy nem kell részt vennem a foglalkozásokon és a hölgy is azt mondta beiratkozáskor, hogyha megvan az érettségim, akkor csak heti 1x! hétfői napon kell részt vennem a szilenciumon, ennyi. És elvileg a házirend az házirend, tehát azt írták bele, amiket be kell tartani. Meg nehogy már egy érettségizett, felnőtt emberrel úgy bánjanak, mint egy 8 évessel, hogy bekorlátozzák a dolgait, meg ide menj, oda menj. Azért ennyit gondolkodhatnánk az emberek is, hogy 19 évesen el kell tartania valakinek magát, dolgoznia kell, én sportolok is ugye stb. Nem szabhatják meg, hogy hol töltsem a napjaimat.
2014. aug. 26. 16:19
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hagynám magam, annyi szent. De az is más kérdés, hogy ha az ember maga jelentkezik egy "klubba", akkor fogadja el a szabályokat, vagy ne menjen oda...
2014. aug. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Így van, ez igaz, de hagyni sem fogom magamat. :)
2014. aug. 26. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!