Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi az a versenyjelentkezés?...

Mi az a versenyjelentkezés? (ELTE-n elsőéves vagyok és a tárgyfelvételhez kiírja hogy előzetes jelentkezés, rangsorolásos jelentkezés, és versenyjelentkezés. )

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen nem is értem a különbséget egyik között sem... :S
2014. aug. 30. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálom érthetően elmagyarázni, remélem sikerül:D Az előzetes jelentkezés volt, ami tegnap lezárult, de ez a felsőéveseknek szólt (ők kapnak vmi plusz pontot is majd ezért). Rangsorolásos jelentkezés ami most megy, ez már szól a gólyáknak is. Ez szeptember 4-ig vagy 5-ig tart (nem tudom fejből, bocsi). Itt az történik, hogy az emberek feljelentkeznek a tárgyaikra és az adott tárgyra jelentkezők közül mindenki kap egy random pontszámot, ami alapján lesz egy sorrend. Főleg gyakorlatoknál érdemes figyelni, hogy hányadik helyen vagy, mert, ha kicsúszol, akkor másik gyakorlati órát kell felvenned. Egyébként beiratkozásnál szokott lenni a mentorokkal közös tárgyfelvétel, ők elmagyarázzák pontosan mi mit jelent és mit hova érdemes felvenni. Gondolom nálatok is lesz ilyen, lehet érdemes lenne ezt megvárnod. A versenyjelentkezés pedig a rangsorolásos után szokott lenni a megmaradt szabad helyekre. Itt az kerül be az adott kurzusra, aki gyorsabban jelentkezik.
2014. aug. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,nagyon érthető volt!:))
2014. szept. 2. 17:49
 3/3 A kérdező kommentje:
Ment a pacsi! :)
2014. szept. 2. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!