Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közgazdász diploma kapcsolatok...

Közgazdász diploma kapcsolatok nélkül?! Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Idén kezdek a BGF-en. Mindenkitől, kb. mindenkitől azt hallottam, hogy csak kapcsolatok által lesz majd munkám a jövőben. Viszont nekem nincs olyan rokonom/ismerősöm egy se, aki ebben a szektorban dolgozna. És én magam nem vagyok egy barátkozós, kapcsolatépítős valaki, nagyon nem. Csak szorgalmas vagyok és tanulok keményen. Mire számítsak így? Át kellene mennem egy másik szakra, ahol nem kell ilyen nyomulósnak lennem ahhoz, hogy el tudjak helyezkedni? Egy jó kis csendes embereknek való szakra?

2014. aug. 30. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Mintha csak a saját kételyeimet olvasnám. :D Itt tanulok, és ilyeneken én is el szoktam néha gondolkodni, mert én is inkább visszahúzódóbb típus vagyok (bár pont a főiskola kezdete óta ez nagyon sokat változott :) ) Viszont szerintem nem igen tudsz olyan területet, szakmát mondani, ahol nem kellene kicsit nyomulni. Mindenhol ez van, mindenhol el kell adnod magad. Én nagyon jól tudom, hogy ez milyen nehéz, mert tényleg én sem vagyok ilyen, de ezt is meg lehet tanulni és sokat lehet fejlődni. Nem tudom melyik karra, szakra mész, de nálunk a KVIK-en rengeteg szakmai program és lehetőség van, ami kicsit előrelendítheti a hallgatókat. Vagy pl. idén szakmai napon olyan is volt, hogy jöttek bizonyos vállalatoktól emberek, akiknél lehetett próbainterjúzni és rengeteg tanáccsal látták el azokat, akik kipróbálták magukat. Vannak ilyen lehetőségek, ezeket meg kell ragadni, élni vele, és akkor fejlődhet az ember.
2014. aug. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és még a kapcsolatszerzésre mondanék annyit, hogy nálunk ugyanígy kismillió gyakorlat is van, amit ha ügyesen csinálsz és kihasználod a lehetőségeket, akkor még a tanulmányaid során elkezdheted építeni a kapcsolataidat.
2014. aug. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémát. Ha nincs, és szükségét érzed, csinálj kapcsolatokat.

Egyáltalán, mit akarnál csinálni? (Szakosodás?)

2014. aug. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"csak kapcsolatok által lesz majd munkám a jövőben. "


ez a lúzerek mondokaja. Ha eleg jo vagy, nem kellenek kapcsolatok.

2014. aug. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!