Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? /diákigazolvány/

Mit tegyek? /diákigazolvány/

Figyelt kérdés

szóval szept.8-tól lehet igényelnem diákigazolványt (mivel akkortól kezdődik a félév), viszont nekem szept 1-től kell mennem a suliba különböző dolgokat elintézni. Ma megvettem a bérletemet, a középiskolámból még kaptam ilyen ideiglenes diákot, amire én azt hittem eddig hogy érvényes, viszont a pénztáros nő azt mondta, hogy az csak oda érvényes ahol tanultam. (amúgy nyáron is ezzel a papírral jártam mindenhová és nem szóltak rá semmit, mondjuk akkor nem bérletet vettem)

Amúgy az igazolásban van egy ilyen pont, h "a tanulói/hallgatói jogviszony megszűnt, de a diákigazolványra való jogosultság fennáll" és az érvényesség ideje október 31.

Szóval akkor most mit csináljak? mert nap mint nap jegyet venni elég költséges lenne



2014. aug. 30. 12:54
 1/6 me14me válasza:
32%
Talán egy városházán ahol ezeket lehet intézni ezt elmagyarázzák
2014. aug. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
a középiskolai diákigazolvány okt. 31-ig érvényes, és bérletet bárhová vehetsz ennek felhasználásával.
2014. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Téged jól átb**sztak. Ma vettem budapest bérletet, ugyanolyan papírral mint te, és a nő egy szót sem szólt.
2014. aug. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát végül én is megvettem, csak a nő azt mondta, hogy így meg fognak büntetni, viszont akkor ezek szerint nem kell agggódnom?

köszönöm a válaszokat :)

2014. aug. 30. 17:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Budapest bérletet vehetsz, mivel a helyi közlekedési bérletek korlátlanul vásárolhatók diákkedvezménnyel, nincsenek iskolához vagy lakóhelyhez kötve.

Helyközi bérletet, tehát olyat, ami két település közé szól vonattal/busszal, nem vehetsz, csak a diákigazolványodon szereplő iskola és lakóhely között, valószínűleg erre gondolt a pénztáros.


Két lehetőséged van:

- Amíg nincs meg az új ideiglenes igazolványod, addig jeggyel jársz, ugyanis az 50%-os kedvezmény korlátlanul igénybe vehető a régi igazolványoddal. Sajnos az új papírt nem fogod rögtön megkapni, mert ahhoz kell egy beküldött diákigazolvány igénylés.

- Kockáztatsz, hátha nem kéri senki a diákodat, ami egyébként előfordulhat, de ezt nyilván csak saját felelősségre csináld.

2014. aug. 31. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Téged tényleg átvertek.:D Szerdán vettem bérletet,szintén ebben a helyzetben vagyok.A diákigazolvány okt.31-ig érvényes.Azt mondta a nő,hogy a diákon lévő azonosító szám a lényeg.Az meg nem változik.Semmi problem,nem tudom a nő mit dumált.
2014. aug. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!