Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen foglalkozást ajánlanátok?

Kingimingi kérdése:

Milyen foglalkozást ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Tizenkettedikes vagyok,pályaválasztás előtt állok és még mindig nem tudom hogy mi legyek.Nagyon szeretem az angol nyelvet,ez a kedvenc tantárgyam. Már meg van belőle a középszintű érettségi (ha minden jól megy hamarosan középfokú nyelvvizsga is lesz, idén pedig emelt szintű érettségit is szeretnék csinálni. Milyen jó foglalkozásokat tudnátok ajánlani ami angol nyelvvel kapcsolatos? Előre is köszi a válaszokat!

2014. szept. 1. 21:13
 1/8 anonim válasza:

felvi.hu-n vannak szakleirasok, ott tudsz valogatni ;)

egyebkent angol nyelvvel barhova kiutazol, tudsz beszélni mert ugye vilagnyelv

2014. szept. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
amugy bolcseszkarra is mehetsz, ott nagyon sok mindent tanulhatsz az angol nyelvrol ;)
2014. szept. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én őszinte leszek veled:


A mai világban már ALAP dolog, hogy beszélsz angolul. Tehát semmilyen előnyöd nincs abból, hogy te tudsz angolul (mellesleg sok osztálytársamnak ekkor már felsőfokúja volt angolból 12.-ben)

Anglisztikának meg semmi értelme nincs, ne tanácsoljatok neki butaságokat.


Szóval azt tanácsolom, keress valamit amit még szeretsz, mert ez így kevés.


(Angolul és franciául nagyon jól tudok, de eszembe nem jutna nyelvésszakra menni..)

2014. szept. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem amúgy nagy álmom lenne a fordító,csak az a baj hogy ahol néztem iskolákat ott elég drága a képzése. De szerintetek az jó lenne?
2014. szept. 2. 19:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Fordító?

Hú, akkor mától fogva kizárólag angolul olvass mindent, sokat. Angolul is gondolkozz. Szerezd meg a mesterfokot. (Az erősebb mint a sima felsőfok.)

És emellé tanulj meg még 2-3 nyelvet legalább felsőfokon.

2014. szept. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fordítóihoz egy nyelvészszakot kell elvégezned legelőször (tehát anglisztika, romanisztika) ezután tudsz specializálódni és fordító lenni. (Hivatalos fordító!)


Államilag támogatott szakra ha jól tanulsz be tudsz kerülni, ha nincs elég pontod arra, akkor költségtérítős.

2014. szept. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen,én is így gondoltam hogy most anglisztikát tanulnék és utána tanulnék fordítónak persze. (Addig angolból meg kell csinálni a felsőfokú nyelvvizsgát meg egy másik nyelvből is kell sajnos. Amúgy ez a szemétség hogy angolból szeretnék fordító lenni és mégis kell másik nyelvből is nyelvvizsga).
2014. szept. 3. 15:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Angollal nagyon sok mindent lehet kezdeni.Pl nyelviskolákba folyamatosan keresnek tanárokat(oda nem kell tanári végzettség),de tarthatsz különórákat is,mivel már elvárás,hogy ismerj egy nyelvet,nagy az igény rá.Meg persze ott van a fordító,amit már te is mondtál.

Egyébként anglisztika bölcsészkaron,majd mesterképzésen tolmács-fordító(2 év)

2016. márc. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!