Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi tárgyfelvétel, mit...

Egyetemi tárgyfelvétel, mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Elte-n a rangsorolásos jelentkezésnél csak úgy tudtam felvenni 2 tárgyat, hogy teljesen egy időpontban vannak. Mindkettő gyakorlat, tehát bejárni elvileg mindkettőre kötelező, de a szakom miatt csak az egyik számít annak, a másik szabadon választható lenne. Akkor azt a tárgyat nem is tudom felvenni ebben a félévben? A kötelező órát tartó tanár viszont több órát is tart (de az összes többi időpontról ledobott a Neptun). Esetleg vele nem tudnám megbeszélni, hogy egy másik órájára járjak be? Valaki volt már hasonló helyzetben?

2014. szept. 3. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért dobott le a Neptun? A kurzus létszámát feltöltötték? Mit ír ki, amikor ledob? Ha az óralátogatás kötelező a tárgy elvégzéséhez, akkor valóban nem tudod egyszerre megcsinálni őket, de ha nem a létszámkorlát miatt nem tudsz másik kurzusra feljelentkezni, akkor megpróbálhatod megbeszélni az oktatóval, hogy írjon át egy másik névsorra.
2014. szept. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a kötelezőnél van több időpont, akkor keresd meg az oktatót, és kérd meg, hogy növelje 1 fővel a létszámot, vagy engedje meg, hogy erre az időpontra járjál, akár úgy is, hogy nem oda vetted fel.

Ha normálisan kéred, akkor simán belefog menni, nekem egyszer nem volt gondom a tanárokkal, szóval kérj tőlük bátran.


A neptun nem tudom miért viselkedik így. Elvileg ha nem telt a létszám, és nincs előfeltétele, akkor meg kellene engednie. Ha engednie kellene, de nem engedi, akkor lehet érdemes lenne jelezni a tanulmányi osztályon, sőt akár az informatikusnak is, hogy hátha tudja az okát.

(az informatikusokkal viszont lesz vélhetően bajod, mert egy picit furán fogják fel a munkakörüket.... és nagyon szelíden fogalmaztam)

2014. szept. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Állandóan betelik a létszám. Ha találok is egy-két órát ahova beférek, 10-11.-nek kerülök be a 12-ből. Itt most végre 4. vagyok. Valószínűleg az lesz, hogy beszélni fogok a tanárral, csak nem tudtam hogy ez mennyire gáz vagy nem.
2014. szept. 3. 10:47
 4/8 A kérdező kommentje:
Ahova 10.-nek kerültem be onnan persze egyből kitúrtak. Szóval nincs más lehetőségem.
2014. szept. 3. 10:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne azzal foglalkozzál, hogy gáz, vagy nem gáz.

Legyél tisztelet tudó, és menni fog.

Még ma keresd meg a tanárt. Csak bátran!

2014. szept. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért megvárom a rangsorolásos tárgyfelvétel végét, de már kezdek azon gondolkozni hogy hogy fogom megfogalmazni a mondanivalómat.
2014. szept. 3. 11:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Te: Jó napot!Ráér tanár úr egy pillanatra?

Tanár: Igen, parancsoljon.

TE: "neved" vagyok, és egy olyan problémám lenne, hogy az x tárgy x időpontban ütközik egy másik y tárgy gyakorlatával. Megszeretném kérni tanár urat, hogy növelje minimum egy fővel a megfelelő időpontban lévő gyakorlat csoport létszámát, vagy esetleg engedje meg, hogy egy másik időpontban lévőre járjak be.


(ha növeli a létszámot, akkor amilyen gyorsan csak tudsz lépj be a neptunba, és jelentkezzél rá. Amúgy nekem sok megengedte, hogy a gépén gyorsan fellépjek a neptunra, és ott jelentkezzek egyből, szóval akár ezt is megkérdezheted, de ha ez nincs, akkor egy közeli közösségi gépre lépj, vagy könyvtár, vagy barátok, vagy wifi, vagy telefonálsz valakire, aki gyorsan felveszi neked a tárgyat)

2014. szept. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget mindenkinek! :)
2014. szept. 3. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!