Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Főiskolán/egyetemen lehet...

Főiskolán/egyetemen lehet azért támogatást kapni, mert bejárós vagyok?

Figyelt kérdés

Kisvárosban élek 85 km-re Budapesttől, de oda fogok jövő héttől egyetemre járni. Egyik barátnőm (aki most lesz másodéves) azt mondta, hogy valamiféle havi támogatást (azt hiszem 10.000 Ft-ot) kapott tavaly mert bejárós volt... Én is az leszek, ami több, mint 2 és fél óra buszozást jelent (oda-vissza) + belvárosban is közlekedés.

Hol kell ezt bejelenteni illetve igényelni? Tudna valaki többet mondani erről? Köszönöm szépen előre is! 18/L


2014. szept. 4. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:

A diákigazolvány már egy támogatás, amivel 90%-kal olcsóbban juthatsz bérlethez, 50%-kal olcsóbban jegyhez.


A diákigazolványt a tanulmányi osztályon lehet igényelni, de kell hozzá egy, az okmányirodából beszerzett NEK űrlap.

2014. szept. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a főiskola/egyetem honlapján nézz szét, ott írják, hogy van-e ilyen lehetőség, ez nem olyan egységes, hogy mindenhol ugyanúgy van
2014. szept. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért nem jár pénzbeli támogatás, mert hosszúnak tartod az utazási időt.

Szociális támogatást általában lehet kapni, de pusztán azért, mert messze laksz, nem. Esetleg még kolit kaphatnál könnyebben, de ott is inkább a 100+ km-t veszik előrébb.

Általában mostanáig már be kellett adni mindenféle támogatáshoz meg koliigényléshez a pályázatot, de ha nem is, sok idő, amíg minden igazolást begyűjtesz hozzá.

2014. szept. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koliba jelentkeztem még augusztus elején, de nem vettek fel... Albérlethez viszont sajnos nincs elég jó anyagi helyzetünk.

Köszi a válaszokat.

2014. szept. 4. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!