Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A főiskolán/egyetemen szociáli...

A főiskolán/egyetemen szociális helyzetre való tekintettel ki kapja a legnagyobb összegű rendszeres szociális támogatást?

Figyelt kérdés
Egyedül élek, önfenntartó vagyok, de nem árva. Egészségi állapotúak, halmozottan hátrányos helyzetűek, önfenntartók, árvák közül ki kapja a legtöbbet? Illetve akkor az én helyzetem kb. hol helyezkedem el az utalt összegek skáláján?
2011. jan. 3. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
A hátrányos helyzetűek, nagycsaládosok, árvák, fogyatékkal élők kapják a hallgatói norma 20%át (bár nem tudom, az mit jelent:)), de el kell érniük a ponthatárt. Félárvák, meg még van pár ilyen kategória, ők 10%ot. Mikor én legutóbb kaptam, tavaly ősszel, akkor ez 23600 és 11800 volt. De gondolom, ez sulitól függ. Ha egyedül élsz, és semmilyen nyavalyád nincs, akkor a fizetéseden kívül nem sok mindent tudnak figyelembe venni.
2011. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Éppen ez az, hogy nincsen fizetésem, nagy ritkán diákmunka, de abból nem tudom kifizetni a lakás költségeit.
2011. jan. 3. 14:37
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Egyetlen ismerősöm kapott szoctámot, a leggazdagabb, "minimálbéres" vállalkozó apukával. Aki meg rászorult volna, az nem. Leginkább azt kell bebizonyítani, hogy nem is tudnál egyetemre járni, annyira csóró vagy.
2011. jan. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Első vagyok.

Figyu, ha nincs fizetésed, akkor nem vagy önfenntartó. Akkor a szüleid tartanak el, vagy valahonnan biztosan van vmi rendszeres összeg, amit kapsz. Ezt kell igazolnod valahogy.

2011. jan. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A lakást ajándékba kaptam, a szüleimmel nem tartom a kapcsolatot. A jó tanulmányaimnak hála államilag finanszírozott szakra járok, így semmilyen költségem nincs a sulival szemben.


Elnézést kérek, akkor nem jól tudtam az önfenntartó fogalmát. Viszont nincs semmilyen rendszeres összeg, amit kapok. Így, hogy nappali tagozatos vagyok, az önkormányzat nem ad segélyt.

2011. jan. 3. 15:47
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Na jó, de hát valamiből csak élsz. Nem rosszból, tényleg. Csak most érted, beadod, és azt mondod, nincs semmi bevételed, de a számlákat azért fizeted, meg még kaját is szoktál venni - azt hiszik, szórakozol velük. Azt hiszem, nálunk azt szokták mondani, hogy kérj a szülőktől igazolást arról, hogy nem támogatnak anyagilag. De még akkor is macerás az a része, hogy miből élsz. Gondolom, van félretett pénzed, vagy valami hasonló, de a szoctámigénylő lapon nem nagyon lehet ezt hol feltüntetni.
2011. jan. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Eddig volt megtakarított pénzem, ezért is nem gondoltam rá, hogy kérjem a szoc. tám-ot, de az elmúlt 2 hónapban a net számla kivételével semmit sem fizettem be. Jó mondjuk, most már minden utolsó diákmunkát is meg fogok fogni. De akkor tüntessem fel ezt jövedelemként? Írjam be, hogy pl. 20.000 Ft a havi keresetem diákmunkából?
2011. jan. 3. 17:50
 8/12 anonim ***** válasza:

A hallgatói normatíva összege és a meghatározott körnek járó 20, illetve 10% nem suli függő, hanem törvényileg szabályozott, minden felsőoktatási intézményben egyforma.

A szoctámnál nem a rendszeres jövedelmet kérdezik, hanem a hallgatói térítési és juttatási szabályzatban megállapított időszak jövedelmét. Ez lehet az előző év jövedelme (általában ezt kérik), de volt olyan, hogy nem az előző évit, hanem a 2 évvel megelőzőt kérték.

Az is egyetemfüggő, hogy milyen nyilatkozatot/igazolást kérnek arról, ha a szüleid nem támogatnak. Van ahol simán nyilatkoznak a szülők és elfogadják azt, van ahol ezt a nyilatkozatot közjegyző előtt kell megtenni.

Arról, hogy nálatok miket kérnek, vagy a hallgatói térítési és juttatás szabályzatot olvasd el, vagy kérj segítséget a DJBsedtől (ha esetleg vele nem vagy jóban, akkor egy másik DJBstől) Az egyetemek általában közzé teszik, hogy kik a DJBsek.

Ha beadod a kérelmed és elutasítanak (nem formai okok miatt, hanem a kevés pontszám miatt), fellebezhetsz. A fellebezésben beírhatod, hogy nem rendszeres diákmunkából és a tanulmányi ösztöndíjból tartod el magad.

Van olyan egyetem, ahol a fellebezéseket és a "kétes" eseteket személyesen is meghallgatják, sokakat ez is visszariaszt a "sminkelt kérelem" beadásától.

2011. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Az azért nem jó, mert azt nem tudod igazolni, és minden jövedelmet igazolni kell. És mivel a diákmeló nem állandó, a diákszövetkezet nem állít ki neked róla "jövedelemigazolást". De ilyen esetben nem lehet kérni valami segélyt az önkormányzattól? 0 jövedelemre csak adnak valamit, és akkor azt fel is tudod tüntetni. De kérdezd meg a djkb-nál, vagy ki az illetékes szoctámügyben, hátha ők tudnak mondani valami jót.
2011. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ennyit tudok csak: "A hallgató rendszeres szociális támogatásra pályázhat. A pályázatnak tartalmaznia kell a nyilatkozatot az egy háztartásban élők számáról, a keresők és eltartottak számáról, a keresők jövedelemigazolását, vagy előző évi adóigazolását, és a lakcímkártya másolatát. Az egy háztartásban élők számáról adott nyilatkozat tartalmazza az érintett személyek adatait."


Az önkormányzattól rendkívüli szociális segélyt kaphatok, ami szintén nem sok, és ez csak egyszer alkalom. De akkor jó, hogy mondod, hogy ezt be tudom mutatni nekik. Köszönöm szépen! :)

2011. jan. 3. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!