Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetemen első féléven nem...

Ha egyetemen első féléven nem tudok 1-2 olyan tantárgyat felvenni ami első fél évben ajánlott, akkor azt 2. félévben is felvehetem?

Figyelt kérdés
Időpont ütközés miatt sajnos 1-2 felvett tárgyat le kell adjak, így kb. csak 26 kreditem lesz az első félévben. Ez nem baj? Amihez oda van írva,hogy első félévben ajánlott, azt kötelező akkor felvenni vagy 2.ban is fel lehet? Köszi a segítséget!
2014. szept. 4. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fel lehet venni később is. DE!

-egyrészt nem biztos, hogy a második félévben is meghirdetik, így lehet, hogy csak jövőre tudod felvenni. És ha van ráépülő tárgy, akkor ugye az is csúszni fog. Szóval vigyázz, nehogy kifuss az időből!

-másrészt arra vigyázz, hogy a minimum kreditet megszerezd

2014. szept. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A minimum kredit ÉVENTE összvissz 30, szóval emiatt nem kell aggódnod, simán meglesz.

Én első félévben mindent felvettem, nem érdekelt, ha ütköztek a dolgok. A szakos tárgyak elvileg úgy szoktak kialakítva lenni, hogy ne üssék egymást, amivel mégis ütközhetnek, azok a 6 félév alatt elvégzendő alapozó tárgyak. Én például nyelvszakos vagyok, ami a bölcsész karhoz tartozik, és bár semmi közöm a filozófiához, az egy alapozó tárgy minden bölcsész karra járónak. Tehát nézd meg, hogy kötelező-e bejárni azokra a tárgyakra, amiket most leadnál, és ha nem kötelező, akkor majd valakitől elkéred az anyagot, csak előre beszéld meg vele. Például mi a facebook-os csoportban mindent megosztottunk egymásnak példát mutatva, így nem kellett kuncsorogni az anyagért.

Persze ha téged zavar, hogy nem a tanár szájából hallod az anyagot, akkor tényleg add le, de a legtöbb nagyelőadás, amire 45-200 ember bejár, rohadt száraz szokott lenni, az ember alszik, mintha ott se lenne, és vizsgaidőszakra megszerzi az anyagot, ha nem korábban.

2014. szept. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Igen utolsó, én ugyan így gondolkodtam, és felvettem azokat is amik ütköznek, és van köztük előadás is, hát maximum majd nem járok be hanem elkérem valakitől az anyagot, vagy feltöltik valahova. Bár az egyetemen azt mondták,hogy van olyan előadás ahol névsort írnak, hát remélem nem ezeknél a tantárgyaknál... Mellesleg én is bölcsész szakos vagyok, anglisztikás.A egyik ilyen tantárgy ami ütközik, az az Egyházismeret, hát szerintem abból nem lesz gond ha arra nem járok be. Van még kettő ami ütközik, az egyik a bevezetés az angol nyelvészetre, na arra szerintem a későbbiekben biztosan épül majd tantárgy, de ezt honnan tudhatnám meg? Illetve tanulási módszerek és technikák tantárgy a harmadik, na erre szerintem nem fog épülni semmi,úgyhogy ezt maximum leadom.
2014. szept. 5. 10:10
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként én pont a filozófiát nem tudtam felvenni, mert betelt a létszám minden kurzuson. Esetleg To-n el lehet intézni,hogy biztosítsanak még helyet? Vagy érdemes figyelgetni a Neptunt hátha felszabadul egy hely?
2014. szept. 5. 10:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Utána kell nézni mindenképpen mire mi épül, illetve érdemes megkérdezni felsőbbévest, hogy adott tárgy szokott-e indulni keresztfélév. Ha nem, akkor csúszol egy évet adott tárggyal és mi a biztosíték arra, hogy jövőre nem fog ütközni semmivel?

Érdemes újra leülni és mégegyszer átgondolni az órarendet, ha lehet, akkor felvenni másik kurzust. Ha esetleg betelt az, ami jó lenne, ütközés nélkül kijönne, akkor kérni kell a tanárt, hogy bővítse a keretet, hátha belemegy. Én amondó vagyok, hogyha nem muszáj, ne tologass semmit magad előtt, mert ugyanúgy előfordulhat következő, vagy azutáni félévben is, hogy ütközik mással.

2014. szept. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!