Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Színész Vs. Ügyvéd Magyarorszá...

Színész Vs. Ügyvéd Magyarországon (egyenlőre)?

Figyelt kérdés
Most àllok iskola vàlasztás elött(gimi) 2 "fő" álmom van fent emlitettek azok. Nem tudom mit tegyek,hogy tegyem vagy melyik érné meginkább.. Ami szivesebben lennék az a színészi szakma régóta érdekel..de ha a megélhetès nézzük akkor ügyvéd leszek... viszont azt kevésbe szeretném.. mit tegyek?

2014. szept. 6. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van tehetséged (és nem csak anyukád szerint) akkor meg lehet próbálni a szórakoztató ipart, de azt gondolom sejted, hogy a korosztályodban minden második ember színész vagy énekes akar lenni. 10000ből 1-nek össze is jön talán elfogadható szinten. Ügyvéd pedig közel sem olyan, mint ahogy elképzeled. Ha van ügyvéd ismerősöd, akkor kérd meg, hogy meséljen róla legalább egy kicsit. Egyébként nem csak az a 10 szakma létezik, amit az óvodában megtanultok, ez a "színész legyek vagy ügyvéd" elég szűk látókört sugall.
2014. szept. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fel nem foghatom, hogyan lehetne az ügyvédséget a színészkedéssel egyáltalán összehasonlítani... Jó, hogy nem azt mondod, hogy nem tudod eldönteni, utcaseprő legyél-e vagy agysebész...


Az ügyvédséghez tanulnod kell 5 évet az egyetemen, doktorálni, majd dolgozni legalább 3 évet ügyvédjelöltként, utána pedig - kb. újabb egy év alatt - leszakvizsgázni.

Ezt követően dolgozhatsz ügyvédként, mint látod, kb. 10 év ezt elérni az érettségi után.


A színészkedéshez színi egyetemre kell menned, nagyon-nagyon jónak kell lenned, gyakorlati helyet találni egy színháznál, szakosodni (musical, próza...)


Két teljesen külön világról van szó, abszolút más kvalitásokkal. (Leszámítva, hogy az ügyvéd is "szerepel" egy bírósági tárgyaláson, de az azért más dolog, ez ugyanis nem az amerikai rendszer!)


Amúgy meg nézz utána, hogy az "egyenlőre" szó marhára nem azt jelenti, amit írni akartál. Az az "egyelőre".

2014. szept. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, ha mind a kettő összejöhetne 100%ra akkor én a színészetet csinálnám. Az szinte szórakozás maguknak a színészeknek is, persze hogy jó legyél keményen meg kell dolgozni érte. Ügyvéd sose lennék, de ez az én véleményem. Tudom, hogy sok fajta ügyvéd van, de én biztos nem tudnék pl egy köztudottan vagy nem köztudottan de én tudom, hogy bűnös embert védeni, vagy egy olyan céget aki rosszat tett, de kihasználja a kiskapukat stb. Persze nem muszáj ezeket az ügyeket elfogadni, de ha nem fogadsz el semmit, akkor nem lesz pénz..
2014. szept. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
***egyelőre***
2014. szept. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3.!


Nem csak büntetős ügyvéd van ám...

Lehet kifejezetten polgári ügyekre, vagy akár munkaügyekre, vagy bármire szakosodni. Ha nem akarsz bűnösöket védeni, nem kell büntetősnek menni, és kész. :)

2014. szept. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ez a két dolog ennyire együtt jár? Színésznek készülök, és sokat vaciláltam az ügyvéden is.:D

Ha esetleg érdekel, és szólsz, küldök valamit privát üzenetben, amit egy színész osztott meg velem.

2014. szept. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia láttam a válaszod és érdekelne a dolog.
2014. szept. 10. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!