Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egyetemi szakra jelentk...

Milyen egyetemi szakra jelentkezzek ha ilyen érettségit értem el?

Figyelt kérdés

Milyen lehetőségeim vannak? Ami értékes diplomát ad és nem büfészak.


Magyar: 64%

Történelem:84%

Matek: 72%

Informatika: 78%

Német: 51%


2014. szept. 6. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Informatikai vagy mérnöki, ami jó.
2014. szept. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Informatikára nem szeretnék menni, azt csak azért csináltam meg mert muszáj volt.
2014. szept. 6. 18:14
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Valami mérnökire menj,azt meg neked kell eldönteni,hogy abból mi érdekel. Hiába mondom,hogy gépész vagy járműmérnök,ha téged egyik se érdekel.
2014. szept. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Ha Te vagy az, aki még régebben kérdezte, hogy ezek alapján reál vagy humán beálítottságú-e, akkor én nem ajánlom a mérnököt, mert ahhoz matekból gyenge vagy, és valószínűleg elvéreznél. Vagy hozd fel Magad matekból egy közel hibátlan középszintű érettségi szintjére (az emeltet már nem is említem), vagy válassz másik szakot!
2014. szept. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ezek középszintűek, akkor infós szakokról 1 félév után kibuksz, ezt garantálom. Ez így.... egy nagy nulla igazából, átlagos (vagy még talán az se) tudásra mire fel adnának értékes diplomát? Ha egy nyavajás érettségit nem sikerül jóra megírni, felsőoktatásban szopni fogsz csak...
2014. szept. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a geo- és a környezettudományokat ajánlanám. Ezeken a területeken kell némi matek, informatika, de nem annyi, mintha matematikus vagy informatikus lennél. Az ELTE és a SZIE kínál jó színvonalú képzéseket ezeken a területeken.


Meteorológus, geológus, geofizikus, környezettudomány (ELTE) vagy környezetmérnök, környezetgazdálkodási mérnök (SZIE).


Ezek a diplomák itthon és külföldön is keresettek, nemzetközileg ismertek, hasznosak. Egyetlen hátrány, hogy német helyett angolul kellene nagyon jól megtanulnod, mert a szakirodalom egyértelműen csak angol.

2014. szept. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!