Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tesiből szeretnék emelt...

Tesiből szeretnék emelt érettségit tenni, de sokan akarnak lebeszélni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a 11-et. A tesitanáraim közül kettő még foglalkozni sem hajlandó velem, ami részben nem az ő hibájuk, hisz ezt nem fizetnék, de szinte elküldtek a jó csodába, "jól gondold meg" "miért akarod?!" "nem most kellene eldönteni" stb... (De ugye mostantól van fakt... persze tesiből az sincs :/ ) A harmadik azt mondta tornázni kezdjek el. Jó. Ez kicsit bonyolult, kevés a pénz, meg a lehetőség, de én tényleg igyekszem!! A nagymamám, meg az osztálytársaim is hülyének néznek... Miért van ez? Félek, ha sokat mondják, én is feladom... Mit tehetnék? Sikerülhet szerintetek az érettségim? 17/l

2014. szept. 4. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
De most mit vársz?
2014. szept. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mit várok?

Hát, talán azt, hogy valaki megmondja, hogy tényleg igazuk van-e, vagy van értelme küzdenem és gyakorolnom?

2014. szept. 4. 20:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Ebből azért így semmi nem derül ki... Minek akarsz emeltezni tesiből? Kell a továbbtanuláshoz? Ha kell, és szeretnéd, akkor csináld. Ha nem kell sehova, akkor teljesen felesleges emeltre menned belőle, bőven elég a közép.
2014. szept. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az ismerősök jól gondolják, ha nem tudsz egyértelműen válaszolni arra a kérdésre, hogy miért akarod.
2014. szept. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, szükségem van rá, mert tesitanár szeretnék lenni :) Emellett bioszból is emeltezni fogok, de a másik faktom a rajz...

Elég sok mindent sportoltam, vagy sportolok most is, a torna az, amiben semmi tapasztalatom az órain kívül, bár azt mondják, nem vagyok rossz, hajlékony vagyok (ez számít? ).

2014. szept. 4. 20:14
 6/9 fGhw39-84th ***** válasza:

""jól gondold meg" "miért akarod?!" "nem most kellene eldönteni""

ha ez neked "a jó csodába" való elküldés, akkor nagyon kis mimóza lelked lehet.


Bakker, mi ezen a nehéz? Meg kell nézni, hogy mik a követelmények, és rá kell gyúrni. Ha kell tornagyakorlatokat bemutatni, és nem tudsz hol készülni, akkor viszont bukó. Lehet, hogy másik suliba kell eljárnod torna edzésre, te tudod, hogy megéri-e... De ez nem a tanárok hibája. Csak emeltszintű tesivel lehet bejutni a TF-re? Mennyire fontos a vizsga torna része?

2014. szept. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, másik iskolába kell eljárni, de nálam inkább a pénz a probléma. A felvételi követelmény szerint közép ill. emelt közül választhatunk, de azt olvastam, hogy az utóbbi években szinte csak azok kerültek be, akik az emeltre mentek.

A torna részét a harmadik tanárom nagyon ajánlotta, és nos, eléggé összetett, megnéztem a követelményeket, nehéz, de sok pontot ad, ha jól csinálom. Nekem ugye nyilván nem az lenne az érdekem(ahogy senki másnak sem), hogy épp átmenjek, tehát nagyon szeretném!!! Nekem nem kell más.

2014. szept. 4. 21:40
 8/9 anonim ***** válasza:
353 pont körül volt idén a ponthatár az SE-TSK tanári karára, ahhoz nem kell 2 emelt.
2014. szept. 5. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon nem értek egyet se az előttem szólókkal, se a környezeteddel. Hihetetlen negatív hozzáállással találkozol, amiért fogadd együttérzésemet. A jogszabály szerint minden tanulónak joga van megválasztani a tanult tárgyak közül az ötödik vizsgatárgyat, és minden tárgyból a szintet is. Ha te emeltezni akarsz tesiből, akkor bátor dologra vállalkozol, amiben inkább támogatniuk meg lelkesíteniük kéne, a szaktanároknak meg különösen. Ahelyett, hogy a tíz ujjukat megnyalnák, hogy ilyen tanítványuk van! Remélem, te majd nem ilyen tesitanár leszel!


A jogszabály azt is kimondja, hogy egy iskolának legalább két tantárgyból kötelessége biztosítani az emelt érettségire való felkészítést. Ezt minden iskola túlteljesíti, de viszonylag érthető, ha a tesi nem kerül be a portfólióba. A tanároktól tényleg nem várható el, hogy szabadidejükben teljes felkészítést vállaljanak, de az, hogy bátorítsanak, iránymutatást adjanak, konzultáljanak veled, időnként egy kis időt rád szánjanak, hogy beszéljenek a tennivalókról meg a fejlődésedről, az igen! Sose értettem azokat a tanárokat, akik annak örültek, ha nem az ő tárgyukból érettségiznek az emberek, talán azt akarták elérni, hogy ne szeressék meg a diákok vagy ne tartsák fontosnak a tárgyukat?


Te lány, ez a te életed, és jól gondold meg, hogy akik most lehülyéznek, azoknak a nagy része két év múlva ilyenkor már nem is lesz a közeledben! Ők hozzászólhatnak, de te fogsz ottmaradni.


A követelményeket ismered?

2014. szept. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!