Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mai gyerekek miért nem...

A mai gyerekek miért nem szeretik a fizikát és a matekot?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják,hogy nem értik,nem látják át az egészet.
2014. szept. 7. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Miért szeretnék, ha tudják, nincs szükségük ezekre a tárgyakra? Pl. matekból csak az összeadást,kivonást,osztást, szorzást és a százalék számítást használja egy átlag felnőtt ember. Azt is számológéppel. Miért kell ilyen olyan bonyolult számítást megtanulniuk, mikor soha nem fogják használni. Akit érdekel, az meg majd megtanulja ha olyan szakra megy tovább. Ilyen hülye matekfeladatok helyett inkább az életre kéne őket felkészíteni. Pl. hogyan kell kitölteni egy-egy átutalási megbízást stb. Van aki felnőttként sem tudja.
2014. szept. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Igen, mert ha gondolkozni kell, az már nem megy...
2014. szept. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Mi az, hogy a mai gyerekek? A gyerekek többsége sosem szerette a matekot, ez így volt 50 évvel ezelőtt is nem csak most.
2014. szept. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az oka pedig a rossz oktatási rendszer és a tanárok többségének a fásultsága, inkompetenssége. Nyilván nem lenne alkalmas minden gyerek mérnöknek, matematikusnak, de ettől függetlenül a általános és a középiskolai anyag normális oktatásával a többség gond nélkül lehetne 4-es.

Példának ott vannak azok a gyerekek akik elmennek egy jó magántanárhoz és rövid időn belül feljavítják a jegyüket, ez mutatja legjobban, hogy mennyire a fontos a tanár hozzáállása.

2014. szept. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs matekos agyam ezért 6 év gimnazium alatt rengeteg időt és energiat elvett,rengeteg kudarcélményt adott ez a 2 targy miközben tudtam hogy raadasul teljesen feleslegesen szenvedek vele.

A tanárokat nem érdekelte a dolog,a jó tanarokat a matekfaktosok kaptak mi meg a rosszakat akik nem tudtak elmagyarazni az anyagot. Magantanarral mar megertettem a dolgokat de az meg rengeteg pénzbe került.

Egy évvel az erettségi utan pedig mindkettő anyaganak a haromnegyedét elfeljtettem mert nem volt ra szüksèg.

2014. szept. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a matekot szeretem,értem is,a tanár is jó.Ellenben a fizika..Nem vagyok belőle hülye,4-es vagyok,de a tanárom borzalmas.Pofára osztályoz,sőt,egyszer azt csinálta,hogy feldobta a levegőbe a dolgozatokat,ami leesett a földre,az egyes,ami az asztalon maradt az ötös.Tanultam rá,mint a güzü,szerintem ha nem is ötöst,de egy négyest minimum megérdemeltem volna,de hát leesett a dolgozatom a földre,így..Bezzeg a sík hülye osztálytársam,aki azt sem tudja,mi Newton törvénye,vagy egyátalán ki az a Newton,olyan mákos volt,hogy az asztalon maradt a dolgozata.Szóval a tanár miatt.Teljesen érdemtelenül és igazságtalanul osztályoz.
2014. szept. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért mert afelé tart a oktatás, hogy minél több információt tudj visszamondani, amihez magolás kell. A legtöbb tárgy ilyen ezért ehhez szokik hozzá. Az olyanok ahol logikusan gondolkodni kell és nem lehet magolni, mert egy milliónyi példa van már nem megy. Teljesen más módszerrel kell az ilyet tanulni. Azt fogalmakat évszámokat mindenki meg tud tanulni.
2014. szept. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Régen voltam gyerek, de a matekot szerettem, a fizikát és a kémiát viszont sose.
2018. febr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!