Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik ágon érdemes továbbtanu...

Melyik ágon érdemes továbbtanulni? (többi lent)

Figyelt kérdés

11. osztályos gimnazista vagyok, és hát gondolom itt az ideje elgondolkozni azon, hogy milyen irányba szeretnék majd továbbtanulni. Eddig eléggé biztos voltam magamban, és abban, hogy szoftvermérnök szeretnék lenni, de az elmúlt néhány napban ez az elhatározás kicsit bizonytalanná lett, ugyanis van egy pár nagyon jó tanárom, és elgondolkoztam azon, hogy inkább középiskolai tanárnak tanuljak. Nem tudom, mennyire jó a megfogalmazásom, de nem is magyar tanárnak állnék :D

Ti mit gondoltok, a mai világban lehet az embernek szabadon választania szakmát? Ez alatt értem azt is, hogy mennyire fontos az, hogy egy munka milyen jól fizet?



2014. szept. 8. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha szoftvermérnök lennél, ahhoz elhivatottság kell amellett, hogy legyen hozzá érzéked. Ha ez meglenne, nem heszitálnál.

Tanár ne legyél csak azért, hogy tanár legyél. A pedagógiai munka mellett a szakodat is szeretni kell, de arról egy betűt sem írtál.

Az pedig nem úgy van a világban, hogy ha valami nem fizet olyan jól, akkor majd keresek valami mást, ami jól fizet, ha egyszer nem értesz hozzá, és nem érdekel. Utóbbiakból kell kiindulni.

2014. szept. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én személy szerint úgy gondolom, hogy van tehettségem matematika és informatika terén, tudom, hogy nem jelent sokat, de szoktam indulni a Ludum Dare(Online Game Jam)-en, jó helyezéseket szoktam elérni.

Nyílván csak olyan szakot választanék, amit szeretek, matek/info szakokra gondoltam, és azért szeretnék tanár lenni, mert imádok tanítani az embereknek(korrepetálni szoktam néha meg angolt tanítok haveroknak).

2014. szept. 8. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!