Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kiszeretnék iratkozni az...

Kiszeretnék iratkozni az egyetemről, államin vagyok, vissza kell fizetni így?

Figyelt kérdés
Első félévemet kezdtem meg a héten,de nem tetszik a szak és egyéb más okokból kiszeretnék iratkozni. Úgy tudom, hogy az első félév után való kiiratkozásért még nem kell visszafizetni semmit. Ez így van?
2014. szept. 10. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van. De 3 nap alatt hogy sikerült megismerni teljesen a szakot, hogy máris nem tetszik?
2014. szept. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
semmi értelme nincs, az a baj :( (anglisztika.) másrészt, ez csak egy B terv volt, az első tervem kudarca pedig gyötör, ezért inkább újraérettségizek és bepróbálkozok megint. :)
2014. szept. 10. 22:42
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Én ennek ellenére ezt a félévet már "lehúznám", addig is gyakorlod az angolt. Veszíteni valód nincs.
2014. szept. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Az első félév még ingyen van, nem kell visszafizesd. Viszont ésszel hagyd ott, mert egy csomó hátránya van annak, ha nem vagy diák (tapasztalatból mondom, én is hagytam már ott egyetemet 2 hét után).

Miután kiiratkoztam:

- nem volt TB-m, halmozódott a TB tartozásom (ami most havi 7000 forint körül van)

- a családomtól azt hallgattam, hogy nem csinálok semmit, és a szomszéd is csúnyán nézett rám

- munkát nem találtam, ellenben diákként pikk-pakk találsz diákmunkát, ha akarsz


Szóval ha nem is tetszik a szak, legalább vállalhatnál diákmunkát, akár a hét öt napján, és keresnél annyit, mint egy (sajnos) átlag magyar, szóval lenne pénzed, nem nézne rád aggódva a család, hogy esetleg a nyakukon maradsz, mert mihaszna vagy. Közben nem is muszáj tanulnod, a vizsgákra se kell elmenned, mert úgyis otthagyod félévkor.

L23

2014. szept. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
De hova nem vettek fel?
2014. szept. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

Nem tetszik?

Hát akkor iratkozz ki és felvételizz mnáshova

2014. szept. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

negyedik, köszönöm a hasznos tanácsaidat. :)


ötödik, skandinavisztikára :(

2014. szept. 10. 23:16
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Iratkozz ki, mert ha most, így év elején megteszed, akkor ha jól tudom megmarad a támogatott féléved.
2014. szept. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

Az első hét szerintem mindig borzalmas. Amikor elkezdtem a Ba-t, hiába érdekelt a szak, minden nap sírtam, hogy ez szar, én meg hülye vagyok, semmi értelme és a többi és a többi. Elmúlt, belerázódtam, megszerettem.


Biztos vagy benne, hogy veled nem lesz így?

Skandinavisztikát nem tudod felvenni minornak, majd jövőre újrafelvételizni és elfogadtatni a krediteket? Vagy átkérni magad arra a szakra két lezárt félév után?


Mi az, ami nem tetszik a szakodban?

Ha nem iskolába járnál, akkor mit csinálnál?


A TB-t, diákmunkát emlegető hozzászólóval értek egyet, ezek miatt már megéri megfontolni.

2014. szept. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, a Miskolci Egyetemre járok, skandi csak az Eltén van. :) Biztos vagyok ebben, ez egy hirtelen bejelölt szak volt, mert nem tudtam már mit kitalálni, az álmom már 16 éves korom óta a skandinavisztika.

A szak azért nem tetszik, mert értelmetlen és unalmas. Számomra értelmetlen a brit történelem, angol leíró nyelvtan és nyelvészet magolása feleslegesen, mikor nem is érdekel, nem beszélve arról, hogy piacképtelen diploma, nagyon sokan végeznek itt évente és szerte az ország egyéb egyetemein ezen a szakon. 5 évig kéttanos voltam, bele is untam, fárasztó nekem az angol (angolul tanultam a történelmet, földrajzot és még civilizációt is.) Felsőfokú nyelvvizsgám már van, ennél többet nem várok az angoltól, ráadásul mindennap használom aktívan. Ez már érzelmi rész, de engem a gimis osztályomra emlékeztet a közeg, és ez frusztrál. Nem szimpatikusak a csoporttársaim. Stb stb. Nem akarom ezt, felesleges erre pazarolnom az időt. Ezt a félévet még csak kihúzom valahogy, hátha lesz vmi diákmunkám illetve a Tb miatt, meg anyukám kedvéért, de tudom, hogy a döntésem végleges. A skandi az álmom és igyekszem elérni, újraérettségizek. :)


Köszönöm mindenkinek a válaszokat. :)

2014. szept. 11. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!