Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gépészmérnöknek milyen teljesí...

Gépészmérnöknek milyen teljesítményű notebook kell és mikortól? (Óbudai Egyetem)

Figyelt kérdés

Most szeptemberben kezdtem a gépészmérnöki szakot az Óbudai Egyetemen. Az érdekelne, hogy milyen hardver kell és ténylegesen mikortól kéne a tanulmányaimhoz? (járműtecnika szakirány érdekelne a későbbiekben) pl. kell nekem i5ös processzor vagy elég egy i3, illetve kell dedikált videokártya vagy elég az alap Intel HD 4600,... Csak mert a lehető legolcsóbban szeretném most megúszni (max 150ezer). Mivel játszani nem játszom rajta a többi igényemet a telefonom vagy bármilyen béna laptop is kiegészíti + előadásokra úgy se tudom magammal vinni mert a padon alig fér el még a jegyzetfüzetem is nem még hogy egy 15-ös laptop így mellette nem tudok jegyzetelni és ezért úgy gondoltam inkább vennék mellé egy iPad-et/eBook-ot amin tudom nézni az anyagokat. Csak ugye nem tudom milyen kötelező programokat fogunk használni és nem tudom azoknak milyen a hardver igénye. Ha meg később ezekkel fogok dolgozni úgy is veszek egy normális gépet, de most az a minimális hardver kell amivel el tudom végezni az egyetemet.

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. szept. 12. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Aminek kell a hardver, azok a CAD programok lesznek, nem tudom, hogy nalatok melyik lesz a kotelezo. Ezekrol altalaban elmondhato, hogy mindenbol minel tobb es jobb kell neki, de persze ez attol fugg, hogy milyen szintu osszeallitasokkal kell dolgoznod. Az egyetemen pedig nyilvan nem fogtok komplett gyartosorokat modellezni.

En a BME-re jarok gepeszre, amiket mi csinaltunk, azokhoz boven eleg volt egy i3-as (de azert ne az U sorozatosak kozul legyen), videokartyabol viszont tenyleg nem art valami dedikalt. RAM legyen legalabb 4 giga.


Nyilvan a kesobbiekben az egyetem utan majd ha komolyabb munkaid lesznek, ott nem lesz eleg, de most az egyetemrol van szo. Egyebkent en most nyaron csinaltam a szakmai gyakorlatomat egy szerszamgepekkel foglalkozo cegnel, es eleg komoly modellekkel volt ott a dolgom, a laptop pedig amit hasznaltam:

i3-3110

nVidia GT 710M

4 giga memoria


Ezzel teljesen jol boldogultam. Nem mondom, hogy nagyon gyors volt, meg nem gondolkozott neha sokaig egy komolyabb osszeallitasnal, de elfogadhato volt meg ott is. Na most egy ilyen laptop kb 130-140 ezerbol megvan.

2014. szept. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sot, az egyetemi szintu dolgokhoz meg a dedikalt videokartya sem biztos, hogy szukseges, talan egy normalisabb integralt is megbirkozik vele, de megis mindenkeppen ajanlanam, hogy legyen benne.


Ja es a CAD programokrol azt csicsergik a madarak, hogy altalaban jobban szeretik az Intel procikat es nVidia kartyakat, mint az AMD-t. Nem tudom, mennyire igaz, csak mondtam.

2014. szept. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólást!

mondjuk én pont a U sorozatos processzorokat néztem, mert valahol azt olvastam, hogy azok (elvileg) hasonló teljesítményűek mint a többi, de mivel alacsonyabb az órajel így energiatakarékos és tovább bírja az aksija. viszont én is nVidiát néztem meg persze min 4GB kell, de azt később is tudom bővíteni ha akarom. azt meg írtam, hogy ezt most minél olcsóbban meg akarom úszni azért a minimum érdekel. mert később úgy is veszek egy normális laptopot.

és akkor aztmonod, hogy amit felírtál konfiguráció azzal elfutott minden? és persze gondolom, hogy nem ez az ideális, ha meg tudtad csinálni vele amit kell akkor jó.

2014. szept. 14. 10:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, az a konfig tökéletesen elég volt, annál jóval gyengébb laptopokkal is dolgoztak egyetemen a társaim gond nélkül.


Persze az U-s procik is lehetnek jók, csak én magamnak nem vennék olyat, ha nem muszáj (i5 és fölötte már van Turbo módja, akkor fel tudja pörgetni rendesen, ha kell, szóval ott oké), mert nem nagyon izgat, hogy most 2 órával tovább bírja az akksi, cserébe viszont jó pár száz MHz-cel lejjebb van tekerve az órajele.

2014. szept. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

[link]

én erre gondoltam és tényleg nincs benne turbo boost azthittem, hogy minden i processzorban van, de ezek szerint nem.

2014. szept. 14. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!