Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tanárok nem tudnak választ...

A tanárok nem tudnak választ adni. Gimnazista vagyok és nem tudom merre tovább. Leakarok érettségizni infóból, biológiából, rajzból és fizikából, de nem tudom hova vennének fel, mit kell tudnom a felvételről, pontszámról?

Figyelt kérdés
Ebben az évben végzek gimnazista éveimmel,de a tanárok nem tudnak sokat elmondani a lehetőégeinkről. Egy hete kutatgattam,mert szorít az idő és úgy néz ki,hogy zoológus szeretnék lenni,mert imádom az állatokat, de sajnos nem tudok ösztöndíjas lenni. Feldühítem magamat,mikor azt mondják a tanárok kérdezzük meg az iskolától,ahova szeretnénk menni,mert ők nem tudják. Amit a neten olvasok összezavar. Nem tudok semmit se az érettségi folyamatáról se a továbbtanulásról. A szüleim sem tudnak segíteni,mert nem értenek hozzá. Mit jelent a psh meg bsc -mik az elvárások és hogyan kell jelentkezni? Ti hogy csináltátok? Kérlek adjatok valami információt,mert em tudom hogy működik. Adjatok tanácsokat,írjátok le,mit tapasztaltatok. Köszönöm!!

2014. szept. 14. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Februárban kell leadni az érettségire való jelentkezést, ez ingyenes, valamint felsőoktatási intézménybe is februárig kell jelentkezni, a felvi.hu-n fent van/lesz a határidő. Ez egy külön eljárás, 9000 forint, ha jól rémlik a felvételizés, ha valahol van alkalmassági, akkor azért külön kell fizetni. Ebben a kilencezerben benne van három helyre való jelentkezés, de ha ugyanazt a szakot megjelölöd államin és költségtérítésesen is, akkor az egynek számít.

A felvi.hu-t böngészd, ott az Egyetem, főiskolák fülnél ott vannak az iskolák és hogy miből kell érettségizned. A pontszámítás menetét is megtalálod, van pontszámító kalkulátor, ott ki tudod silabizálni, hogy kb. mennyid lesz, miből hogyan kell teljesítened.


A bolognai rendszer óta fel vannak osztva az egyetemi, főiskolai képzések: van egy hat / hét féléves Bsc [ezek a természettudományi, közgazdasági, mérnöki képzéseket takarják] illetve Ba [pl. ez a bölcsészettudományi képzés]. Ezután kapsz egy diplomát, amivel mehetsz tovább Mscre vagy Ma-ra, és utána jön a PHD, ami a doktori képzés.

Tehát neked a Bsc kell nézni.


Ha jól látom, egy biológia Bsc kéne neked és egy biológus MSc - zoológus szakiránnyal. Ezt a Debreceni Egyetemen tudod tanulni, leírása itt van:


[link]


Az, hogy mennyi a ponthatár egy szakra, a jelentkezők számától és azok érettségi eredményétől függ, de megnézheted a felvi.hu-n hogy előző években mennyi volt, és úgy nagyjából tudni fogod. Persze növekedhet a ponthatár akár százzal is, de ez nem valószínű.


_______

Érettségi

_______


Vannak tárgyak, amikből kötelező az érettségi, ha van belőle felmentésed, akkor helyette másból kell.

Kell magyar nyelv és irodalomból, történelemből, matematikából, egy idegen nyelvből, egy természettudományiból és _azt hiszem_ még egy választottból is, ebben nem vagyok biztos, nálunk még nem volt kötelező a természettudományi tárgyból való érettségi.


A biológia alapképzésre ezeket a tárgyakat nézik:

"kettőt kell választani: biológia v. fizika v. földrajz v. informatika v. kémia v. matematika v. természettudomány v. szakmai előkészítő tárgy(8)" (felvi.hu)


Érdemes emelt szinten megcsinálni valamelyiket, valamint nyelvvizsgát csinálni, mert ezek mind-mind pluszpontot érnek. Ha magyarból emeltezel, azért nem jár plusz pont, ha bioszra mész tovább.



Honlapok, amiket érdemes böngészned:

A már említett felvi.hu

[link]

[link]



Remélem, tudtam segíteni, igazából órákat lehetne mesélni az egészről, és kéne is, hogy a tanáraid ezt megtegyék...

2014. szept. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rengeteget segítettél,köszönöm a fáradozásodat! Sok tesztet kitőltöttem már, eljártam az orientációs beszélgetésekre,de amit elmondtak azt én is tudtam... Egyrészt megértem a tanárokat,hogy hát minek kell azt nekik tudni,hogy melyik szakot hol lehet tanulni,kemény-e stb. De ha nem a tanár mondja meg a diáknak akkor ő honnan fogja tudni,mit kell tennie?!(a netről keresgéljen vagy üljön napokig /hónapokig a könyvtárban,hogy keressen valami jót magának és legyen mindennel tisztában,ő menjen el az iskolába és érdeklődjön,hogy mit követelnének el tőle. Azt hiszem jogosan vagyok mérges. Még kérdeznék-lehet hogy hülyeség- mit jelent az hogy osztatlan képzés? Melyik a jobb:osztatlan vagy az alapképzés? Inkább koleszosok lennétek vagy albérlősök
2014. szept. 14. 15:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, igen, igen, osztatlan, éreztem, hogy valamit kihagytam. : )


Szóval mondtam, hogy van ez a bolognai rendszer, amivel a képzéseket két részre bontották: alap- és mesterképzés. De vannak olyan szakok, amik megmaradtak egyben, nem lettek szétosztva, ezek az osztatlanok. Ilyen például a jogász, az orvosi és a tanárszakok. Ezek nagyjából öt-hat évesek, és ennek elvégzése után kapod meg a diplomát, mehetsz tovább PHD-re, valamilyen továbbképzésre.



Én inkább mennék albérletbe, mert elég nehezen jövök ki másokkal, és szeretek egyedül lenni. Ez albérletben könnyebben megoldható. Viszont általában a kollégiumok olcsóbbak, és ott is van pár, ami elég király. Én itthon lakom, mert ez a legolcsóbb megoldás. :)

2014. szept. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első nagyon jól írt le mindent kivéve egy dolgot. Természettudományból NEM kötelező érettségizni. Ezt csak be akarták pár éve vezetni, de nem lett belőle semmi. oktatas.hu -n is így van leírva a GYIK résznél. Ezt sok tanár se tudja, nekem is mondták, hogy kell hiába mondtam, hogy nem csak akkor amikor már az igazgató is nekem adott igazat. Azzal szokás keverni, hogy az évvégi továbbvitt jegyek között kell természettudományosnak lennie.
2014. szept. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!