Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi matek felmentéssel?

Felvételi matek felmentéssel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gimnáziumban felmentették matematika alól.Sajnos nem volt más választás, heti 3 külön matek után se tudtam elérni a 2-es szintet...Elég rosszul érintett, de nem ez a lényeg...Van itt valaki aki esetleg ugyan ebben a cipőben jár/járt?Hogy van ilyenkor a felvételi?Matek helyett választottam már mást.Tudok így felvételt nyerni olyan szakra, ahol kell a matek?Persze nem olyan szakokat néztem ahol erős matek van...



2014. szept. 15. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de egyetemen nem fogsz felmentést kapni matek alól. Azt pedig honnan tudod hogy az adott szakon nem erős a matek? Ha már középiskolában nem sikerült elérni az elégséges szintet, akkor egyetemen még az egyesért is meg kell küzdened, csak kidobott idő lesz számodra. Felejtsd el!
2014. szept. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyetemi matematika sokkal nehezebb, mint a középiskola. Még azon a szakokon is, ahol gyenge matek van. Általában deriválás, integrálás, valószínűségszámítás előkerül az előadásokon. Felvenni felvennének, de nagyon nehéz lenne, sokkal nehezebb, mint középiskolában.

2014. szept. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A gimis mateknak nem sok köze van az egyetemi matekhoz. Ha a gimis matek nem ment, akkor egyetemen kb. olyan helyzetben lennél, mintha beszédet kellene írnod anélkül, hogy ismernéd a betűket és a nyelvet. És persze egyetemen senkit nem érdekel, hogy felmentettek valamiből. Amit teljesíteni kell, azt megkövetelik. Olyan szakot válassz, ahol semmi matek nincs!
2014. szept. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszoka!Tudnátok nekem matek mentes számokat ajánlani?
2014. szept. 18. 14:07
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy direkt próbáltam olyat keresni, ahol nincsen. Szociológiát céloztam mé , de a tanárok elkeserítettek, hogy sajna ott is van valamennyi matek...
2014. szept. 18. 14:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyelvszakok

Történelemszak

Szabadbölcsész

Testitanár

Művészi szakok


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

2014. szept. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Madáchban van olyan, hogy nem kell matek felvételit írnod, hanem duplán számítják a magyar pontot! Keress ilyen iskolákat, találtam párat ;) Általában a pedagógiai programnál írják le, nem a felvételi tájékoztatónál.

Amúgy én nem tudom, de szerintem nem minden egyetemi szakon kell matematikát tanulni... Csak érettségizni kötelező belőle.

2014. okt. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!