Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat írásánál, ha a...

Szakdolgozat írásánál, ha a témavezetőm külső személy (nem az egyetemen dolgozik), akkor kell neki fizetni, hogy elvállal?

Figyelt kérdés

Nem nagyon ismerem ezt a rendszert, így ezzel sem vagyok tisztában. Az ELTE-n tanulok fizikusnak, a témavezetőt pedig az Országos Onkológiai Intézetben találtam.


Köszönöm előre is!



2014. szept. 15. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Fizetni nem kell, majd amikor kész a szakdoga, akkor illik valamilyen jelképes ajándékot adni.
2014. szept. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is fizikus vagyok és az ELTE-n tanultam. A KFKI-ban, azaz az egyetemen kíül készítettem a szakdolgozatomat. Semmit nem kellett fizetni érte. Igaz, ez 16-17 évvel ezelőtt volt...

Azóta a KFKI-ban dolgozom fizikusként és volt néhány szaklaboros, TDK-s, diplomamunkás diákom. Nekik sem kellett fizetni ezért sem nálunk, sem az egyetemen. Néhányuk azóta maga is itt dolgozik az intézetben.


Ennek az együttműködésnek az anyagi háttere sokkal "mélyebben" van, de ezt nem ismerem teljesen. A témavezető -- legalábbis elvileg -- a munkaidejében látja el a témavezetéssel járó feladatokat, valójában persze ez gyakran nem így van. Az intézet ezzel átvesz egy feladatot az egyetemtől. Ezért cserébe az egyetemtől vár valami ellentételezést. Pl. az szokott lenni, hogy az intézetben dolgozó, de az egyetemi doktori programban részt vevő diákok nem fizetnek tandíjat, költségtérítést vagy hasonló. Vagyis inkább természetben ellentételezik egymásnak a dolgokat.

Mire a szakdolgozatod elkészül, egy tanéven át fogtok együtt dolgozni a témavezetőddel. Ezalatt általában egy baráti, kollegiális kapcsolat is kialakul. Nemcsak a témavezetővel, hanem jellemzően az egész osztállyal vagy csoporttal. Miután megvédted a szakdolgozatodat, jól esik, ha valami -- inkább jelképes -- ajándékkal kifejezed a köszönetedet. De ezt nem várja el senki, csak jól esik.

2014. szept. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!