Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kapaszkodó sávban haladok a...

Kapaszkodó sávban haladok a külső sávban, a belső sávban egy másik személy gk. Halad, de lassabban mint én. Elhaladhatok-e mellette, mivel úgytudom ez nem számít előzésnek. Mennyire szabályos ez? Vagy szabálysértés?

Figyelt kérdés
2014. márc. 11. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Kb. szard le magasról mert senkit sem érdekel ha Te a külső sávban lehagyod a melletted lévőt.
2014. márc. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szántóvető ***** válasza:
22%
ha jól értelmezem akkor 3 sáv van:külső,belső,kapaszkodó.jobbról nem haladhatsz el mellette csak balról a belsőben.
2014. márc. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%

Nem, a Kresz ilyen esetben azt is megengedi, h bevágd a kocsit keresztbe elé, majd egy jót beleverj a fejébe, persze csak azután, h kirángattad az autójából!

Legalábbis remélem, h egyszer megengedett lesz ez a fajta reakció

2014. márc. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, ha teszem azt 30 - cal egerészik, és bent felejti magát a belső sávban, akkor beállok mögé és ott öregszem meg, követem a világ végéig. A fenét. Kicsit várok, hátha észreveszi magát, ha nem, már el is mentem mellette jobbról, aztán erőlködjön ott tovább magának.
2014. márc. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

KRESZ: Előzés: járművel az úttesten azonos irányban haladó jármű melletti elhaladás. Párhuzamos közlekedés esetében a különböző forgalmi sávokban folyamatosan haladó járművek egymás melletti elhaladása nem minősül előzésnek.


Tehát igen, ha folyamatosan mész a sávodban, akkor az nem előzés és elmehetsz mellette jobbról. Nem csak a kapaszkodóban, hanem a külsőben is.

2014. márc. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Arra vigyázni kell, nehogy ő is a külsőbe akarjon menni indexelés nélkül pont akkor, amikor kerülnéd jobbról. Nekem már majdnem volt ütközésem ilyen miatt.

Kapaszkodósávban a lassabban haladó járműnek a külsőbe kellene lehúzódnia, legalább addig, amíg meg nem előzöd. Ha ezt nem teszi, az bunkóság. Kivéve, ha a külső sáv egyáltalán nem járható, mondjuk mert beszakadt az aszfalt. Villogj rá legközelebb, hogy húzódjon le.

2014. márc. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szántóvető ***** válasza:
49%

a kapaszkodósáv nem tekinthető önálló forgalmi sávnak,a párhuzamos közlekedés szempontjából figyelmen kívül kell hagyni.ezenkívül linkelek is egyet: [link]

tehát lakott területen kívül ne előzgess jobbról.

2014. márc. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem mintha érdekelnének a leszavazások, én írtam a 6-ost. Akár tetszik egyeseknek, akár nem, bizonyos sebesség alatt mindenképpen a kapaszkodósávot kell használni. Ha a lassan haladó nem húzódik le, akkor ő a bunkó.

Első válaszomban elfelejtettem leírni, hogy ez a sebességhatár külön jelzés nélkül lakott területen kívül 70km/h. De a kresz nácik kedvéért most már itt van ez az adat is.

Megfigyeltem, hogy a 99%-os többség, vagyis a rendesebbje akkor is lehúzódik egy pillanatra, ha elég gyorsan megy ahhoz, hogy ne kelljen használnia a kapaszkodósávot, de a közelgő autónál lassabban. Ez ilyen pozitív gesztusféle. De persze mindig van néhány gestapó arc, aki soha nem előzékeny a közlekedésben, soha nem enged el senkit, soha nem enged be egy autót sem, soha nem tesz egy pozitív gesztust, csak mert mindehhez neki joga van. Szerencse, hogy a többség rendes.

2014. márc. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem értem szántóvető miért lett 0%-os.


Kresz 36. § (1).... Az autóbusz öbölt, az autóbusz forgalmi sávot, a kapaszkodósávot, a gyorsító- és a lassítósávot, valamint a kerékpársávot a párhuzamos közlekedés szempontjából figyelmen kívül kell hagyni."


A kapaszkodósáv nem tekinthető párhuzamosnak, lakott területen kívül ott jobbról szabálytalan az előzés.


Ettől függetlenül én sem szoktam ilyen surmók mögött sz@ rakodni, megelőzöm jobbról és megyek a dolgomra :D

2014. márc. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Látom a többség nem érzékeli a jobbról előzés veszélyeit, holott ez esetben pont a legbambább, legfogalmatlanabb autósok azok, akik bent felejtik magukat a belső sávban és tőlük lehet a leginkább számítani figyelmetlen kifelé sávváltásra. Lakott területen kívül a nagyobb sebességek miatt olyan a KRESZ logikája, hogy mindig megengedné a jobbra menekülést bármely szituációból anélkül, hogy ehhez a jobb tükröt (ami ugye nagyon sokáig nem is volt alapfelszereltség) kelljen használni. Aki ez ellen jobbról előzéssel vét, az kvázi magával baszik ki, ha mondjuk valaki kicsit átlóg szemből az ő sávjába és a kormány jobbra rántása előtt még azzal is foglalkoznia kell, hogy nincs-e egy hozzá hasonló mentalitású fittipaldi tőle jobbra.


Ezért tartom ilyenkor jobbnak a szabálykövető megoldást: előzési szándékodat hangjelzéssel jelezheted lakott területen kívül. Bár a villogás is jó, viszonylag sokan észreveszik magukat olyankor is.

2014. márc. 12. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!