Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyek azok a pesti, egyetemi...

Melyek azok a pesti, egyetemi kollégiumok, amelyekben lehetséges az állat (macska) tartása?

Figyelt kérdés
Van egyáltalán ilyen? Q_Q

2014. szept. 15. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fix, hogy nincs ilyen, a kollégiumot emberek számára hozták létre, ilyenfajta szolgáltatást azért nem vesz magára az állam. De a szerencsétlen macskát se irígyelném, ha egy túlzsúfolt 12 nm-es szobában kéne leélnie az életét. Ráadásul a szobatársak se értékelnék a macska és a macskaalom társaságát, különös tekintettel az allergiásokra.
2014. szept. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen. Ha macskád van inkább albérletbe menj. Keress kiadó szobát ahol nem zavartok senkit.
2014. szept. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szoba se lenne jó, állandóan be lenne zárva egy szobába? És ha kiszökne, lehetne hajkurászni, meg hallgatni a lakótársak veszekedését a macskaszőr miatt. A tulajdonosok se nagyon vannak oda az állatokért, pláne ha bútorral veszik ki.
2014. szept. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen kollégium. Nálunk a halat engedélyezik pl. egyedül. :D

Ha valahol megengednék az állattartást, akkor mindenkinek meg kellene engedni, nem csak neked. Abból mi lenne? Az egyik szobatársadnak kutyája lenne, a másiknak hörcsöge, a harmadiknak macskája, a negyediknek nyula? Aztán ha unatkoznak megzabálják egymást.


Elég komoly szervezési problémák merülnek fel így is amikor kiosztják a koli szobákat, hát még akkor, ha ilyenekhez is alkalmazkodni kellene. Az egy dolog, hogy esetleg a szobatársak nem szeretik, de mi van akkor, ha valamelyik allergiás is rá?


Azt már nem is említem, hogy jó ha annyian elfértek a szobában, ahány főre tervezték, nemhogy még egy cica is. Szegény megzakkanna egész nap bezárva egy ekkora lyukba. Nem kisállatnak való közeg ez sajnos és ezt úgy mondom, hogy én is nagy állatbarát vagyok. Pont tegnap került szóba a szobatársakkal, milyen jó lenne ide egy macska, vagy egy pici kutya.

2014. szept. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van. De én azért egy kicsit reménykedtem. :') Mert unokatestvérem azt mesélte, hogy az xy koleszban volt felvételizni (vagy csak látogatóban, nem tudom), és látta, hogy pár macska mászkál a folyosókon. Mondjuk el tudom képzelni, hogy a szabályok ellenére tartotta ott őket az illető, de én tényleg azt hittem, hogy van olyan kollégium, ahol ez megengedett. Azért így most sokkal negatívabban állok hozzá a dolgokhoz. :'3 (Ha külön kell élnem a macskámtól, attól félek, hogy nem fog megismerni, ha hazautazom. :C)
2014. szept. 16. 22:23
 6/6 A kérdező kommentje:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. Itt, bár nem hivatalosan, de lehet állatokat tartani. Vagy ez csak azért lehetséges, mert állatorvos-tudományi karról van szó? :|
2014. szept. 16. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!