Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan és hol lehet beszerezni...

Hogyan és hol lehet beszerezni orvosi és fogorvosi karokon használt jegyzeteket, tankönyveket? (Részletek lenn)

Figyelt kérdés
Nekem megfelel használtan is, sőt az jobb is lenne, mert gondolom úgy olcsóbb. Ilyenekre gondolok főleg: anatómia, élettan, kórélettan, biokémia, patológia és a későbbi szakmai tárgyak, de más is érdekelne. (Jövőre fogok menni, az idén nem jelentkeztem, de a pontszámom alapján bekerültem volna, külföldre is megyek pár hónapra nyelvet tanulni, de előre is szeretnék tanulni az egyetemre, szóval hasznosan szeretném eltölteni a jövő szeptemberig lévő egy évet, azért kellenének a könyvek) Ha van valaki, aki orvosira, fogorvosira járt és meg akar szabadulni a könyveitől, vagy tud ilyen személyt, az nyugodtan írjon! (Az áron nem fogok variálni) Vagy hol vannak ilyen weboldalak, ahol használt egyetemi könyveket hirdetnek? (A segítséget előre is köszi, de gúnyolódó, számonkérő kérdéseket és megjegyzéseket nem kérek, ha lehet, köszi)

2014. szept. 16. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Facebookon van egy csoport, Elado orvosi tankonyvek a cime, ott rengetegen adnak-vesznek.
2014. szept. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem, köszi
2014. szept. 17. 11:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Patológia, mikrobi és hasonló könyvekkel felesleges még foglalkozni... SE-ÁOK-ra ezek a könyvek kellenek első félévben:

Sobotta anat. atlasz

Szentágothai: Funkcionális anat.

Röhlich: Szövettan

Langman: Embriológia

Gergely: Általános és bioszervetlen kémia

Mandl: Bioorganikus kémia

Tóth: Szervetlen kémia

Hrabák: Orvosi kém. és biokém. feladatgyűjtemény

Keszler: Orvosi kém. és biokém. gyakorlatok

Damjanovich-Fidy stb.: Orvosi biofizika

Meg még néhány egyetemi jegyzet biofizikára, statisztikára, szövettanra. Plusz a felesleges tantárgyak, mint a szociológia és a kommunikáció.


Ha nagyon vásárolni akarsz, szerintem ezekből vegyél meg néhányat, persze ha vidéki egyetemre mész, akkor lehet, hogy ott mást kérnek. Kémiát, biofizikát tudod tanulni, anatómia már kicsit nehezebb, mert először az alap latin kifejezéseket kell megtanulnod, hogy logikus legyen, ne kelljen mindent magolni. Persze megfogni, tapogatni nem tudod a dolgokat, úgyhogy nem lesz egyszerű.

Tanulhatsz némi latint is, sotén amúgy választható tárgy.


Használt könyveket fb-n, az Eladó orvosi tankönyvek csoportban tudsz venni, bár a többség már megvált a könyveitől, nyár végén és szeptember elején volt hatalmas a kínálat. Újan minden rohadtul drága, Medicina és Semmelweis kiadó, amúgy.

Sok sikert! (És pihenj, kirándulj, élvezd ezt az egy évet, mert egyetemen az első hét után azt fogod érezni, hogy hatalmas hiba volt orvosira jelentkezni. De tényleg. :D )

2014. szept. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!