Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Életcélt tévesztettem?! Mit...

Életcélt tévesztettem?! Mit tegyek? Teljesen kétségbe vagyok esve, meg akarok halni!

Figyelt kérdés

Felvettek egyetemre, és gyűlölöm!!!!

Úgy érzem, nem ezt akarom életem végéig csinálni (közgázon vagyok a Corvinuson). Tulajdonképpen mindig is humános voltam, de azzal riogattak, ha oda jelentkezem, nem lesz állásom soha. Ez a szak és a suli jó állásokkal kecsegtet, csak engem épp nem érdekel ez az egész, nem értek egy szót se matekon, tuti szenvedés lenne az egész, legalábbis egy ideig. Már most gyomorgörccsel megyek be órákra.A társaságot is utálom, sok részeges köcsög, egy intelligens ember ha akadt eddig. Én az egyetemtől nem ezt vártam. Mit tegyek?


Milyen szakmát válasszak, hova jelentkezzek át? :( Humán vonalon milyen értelmes szakma van? Vagy maradjak itt és szenvedjek, aztán hátha lesz egy jó állásom? Érdekel a pszichológia, sőt orvos akartam lenni sokáig, de attól meg félek. Nem tudom mit tegyek. Komolyan meg akarok halni, annyira kilátástalan minden!



2014. szept. 18. 15:02
 1/7 anonim válasza:
100%

Válts, tanuld azt amit szeretnél. Most még nem késő. Azzal meg, hogy lesz-e majd a humán szakkal munkád ráérsz később is foglalkozni.

És is hasonló szituban voltam (csak én teljesen elcsesztem). Humán beálítottsággal mentem pénzügy-számvitelre, alig egy év után otthagytam ... Most egy műszaki munkám van :)

2014. szept. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 István000 válasza:
100%

Átérzem. Én is humánus vagyok, de szüleim növényekre kényszerítettek, nem hagytak szabad választást. Sajnos náluk van a pénztárca. Még egy év és befejezem. Utálom, nem is nagyon megy. Az átlagom 2-3 között mozog. Szakmai tudásom is a 0 közeli. De amint befejezem lehetőségem nyílik elköltözni és munkát vállalni. Majd akkor dolgozok és beírok egy humán szakot, amit igazán szeretnék, legalább levelezőn. Pszichológia, Szociológia, Teológia, Szociális munkás... :)

Meg fogom valósítani, kerül amibe kerül.

De még utált szakmámmal is megvalósíthatom álmaimat. Vannak helyek, ahol nem a dipolomát nézik, hanem a személyiséget. :)


Ne add fel az álmaidat. Minden jóra fog fordulni. ;)

Játszd el, hogy megy és érdekel. Nem fognak piszkálni. Közben döntsd el mi szeretnél lenni, mi kell ahhoz az egyetemhez. (Milyen érettségi, milyen nyelvvizsga). Add be a jelentkezésedet januárban. Ha nyáron felvesznek menj át oda és ne iratkozz be közgázra szeptemberben. Még úgy is marad elég fizetett szemesztered(ha államin tanulsz). A családot pedig elég utólag beavatni. Nekem is így kellett volna csinálni, csak hülye voltam és nem gondoltam rá...


De jól fontold meg, valóban meg tudnál-e élni a humán foglalkozásoddal!

Ha a közgáz biztosabb, akkor maradj ott. Valahogy kibírod azt a 4 évet, később sok más területen elhelyezkedhetsz azzal a diplomával, nem kell életed végéig matekozni... Akár betehetnek egy vezetői vagy igazgatói székbe is és aztán dől a pénz. :)

2014. szept. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóval, azért mentél erre a szakra, mert azzal riogattak, hogy nem lesz munkahelyed, ha azt csinálod/azzal foglalkozol amit szeretsz? Ugyanmár.. Azt azért be kell vallani, ha mások hatására döntöttél így, hogy arra jelentkeztél amire nem is szerettél volna, akkor jó nagy madár vagy! Ne hagyd, hogy mások mondják meg mi a jó neked. Bármivel el lehet helyezkedni. Nem azon van a hangsúly, hogy milyen papír van a kezedben és hol tanultál (jó nyilván ez sem hátrány). Viszont ha az adott témában nagyon érted a dolgodat, arra úgyis fel fog valaki előbb utóbb figyelni.
2014. szept. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tehát, humánosnak vallod magad, és orvos akartál lenni, majd ennek ellenére félelemből jelentkeztél egy matekkal teletűzdelt szakra? Én először is valami önismereti tudást javasolnék neked, nem pedig egy másik szakot, mert így kb. másodjára is pont ilyen rosszul választanál.
2014. szept. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Én megértem, ha először rosszul döntöttél, én is így tettem... Első év után elmentem, amit most tanulok az sokkal nehezebb, de élvezem, jó emberekkel tanulok együtt. A diplomások 97%-a el tud helyezkedni, szóval ezzel nem hiszem hogy lenne baj. Persze a pályaelhagyókról nem beszéltünk, ezt is bele kell számítani. De mindenképp jobb, ha azt tanulod amit szeretnél, a lelkiismereted tiszta lesz. Jobb, mint egy egész életet lehúzni egy olyan helyen, amit gyűlölsz. Szerintem.
2014. szept. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ennyire negatívan látnod a helyzeted, rengetegen-rengetegen vannak ilyen helyzetben, mint te :) Én 2év után hagytam ott az előző szakom, egyáltalán nem az én világom volt. Most pszichológiára járok, és megtaláltam azt, amit tényleg hivatásszerűen csinálni akarok egész életemben. 1. évben 2 hét után hallottam már több emberről, hogy rájöttek, hogy ez nekik nem való, és alig-alig jártak be, volt, aki már be is fejezte a szakot. Nincs ebben semmi rendkívüli, nyugi :)
2014. szept. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugtattatok. :)
2014. szept. 19. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!