Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanítói szakon milyen nehéz a...

Tanítói szakon milyen nehéz a matek?

Figyelt kérdés
Tanítói szakra szeretnék jelentkezni ( PTE Szekszárd Ilyés Gyula kar) és érdekelne, hogy milyen szinte tanulják a matekot ... mint pl: gimnáziumban vagy annál többet kell tudni? Sajnos én nem vagyok vmi jó matekból olyan 3-as vagyok. Akik máshol végeztek azoknak a véleményére is kíváncsi lennék!

2014. szept. 19. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem végeztem el, de az Analízis tantárgy a legnehezebb és elmagyarázni szép irodalmi nyelven azokat a hosszú képleteket, nagyon nehéz. Átmentem az írásbelin, a szóbelin hibátlanul leírtam a tételt, de nem tudtam úgy elmagyarázni, hogy elfogadható legyen. Nem engedett át. Ekkor döntöttem úgy, hogy nem csinálom tovább. Nem láttam értelmét. Nagyon nehéz. (ELTE-TTK) Ettől függetlenül, lehet, hogy ott könnyebb. Ötösre fel kéne húznod magad.
2014. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ! és am hasonló feladatokra számíthatok vagy témakörökre mint középsuliban pl: logaritmus másodfokú egyenletek, kordinátageometria trigonometria statisztika síkgeometria algebra... stb ?
2014. szept. 19. 21:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyobb témaköröket tanultok. Nemcsak másodfokú egyenlet, hanem harmad, negyed, n-edfokú, stb. Amit a középsuliban tanultál, azt használjátok fel.

Programtervező matematikus szakon próbáltam boldogulni és a következő tantárgyak voltak első évben: Bevezetés a matematikába, analízis, lineáris algebra, bevezetés a programozásba, programozási környezet.

2014. szept. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Analízisből speciális sorozatokat, véges és végtelen sorokat tanulnak elsőben. Például van egy olyan speciális sor, ha összeadod végtelen sokszor 1-gyel kezdve a számokat úgy, hogy a következő mindig az előző fele, akkor 2-t kapsz eredményül. :)
2014. szept. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Mondjuk azt nem értem miért kell ennyire komolyan tanulni egy tanítónak a matekot aki 1-4. ig tanít( tanítói diploma nélkül is simán lehet tanítani egy 1-4. osztályos gyereknek). Valamint azt sem értem ha vki pl csinál angolból vagy természetismeretből műveltségterületet akk annak minek ekkora matektudás, nem is fogja használni. :(
2014. szept. 20. 11:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenhol más nehézségű a diploma. Amit te szeretnél az szerintem egyszerűbb. Én nem tanítóit végeztem. Nem tudom, érdeklődni kell, hogy ilyen esetben milyenek a követelmények. Szerintem az is megvan valahol, hogy minél fentebb akarunk tanítani az iskolában, annál bonyolultabb diploma szükséges. Az általános iskola szerintem a legegyszerűbb.
2014. szept. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!