Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretném biztosítani a...

Gala Mária kérdése:

Szeretném biztosítani a jövőmet? A többi lent.

Figyelt kérdés
12/L Az az álmom hogy orvos legyek. De az orvosi egyetemről is a legjobbaknak akarok menni. De azok nagyon drágák. Aztán ha sikerülne letenni az orvosit akkor szeretnék kiköltözni Franciaországba. Ugye jól tudom hogy az orvosi egyetemek 4+4évig tartanak? Ugye amit szeretnék azt elérhetem? De ha nemtudok megtanulni franciául akkor a második célpont az Ausztrália. Az orvostól nem engedek!
2014. szept. 20. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Inkább gimnázium után menj külföldre, és tanulj ott. Ha itthon tanulsz, az én adómból tanulsz, és nem itthon leszel orvos. Akkor meg kidobott pénz. Szóval légyszi, ne szórd az én adómat francia betegekre.
2014. szept. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy JÓ orvosnak itthon is biztosítva van az élete, mert van magánrendelése, és sok páciense. Szóval nem kell ahhoz külföldre menni.

Szép álmok ezek, de először végezd el a gimit...

2014. szept. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Orvosi egyetem az 9 éves, 5 év után kapsz alapdoktorit, de azzal nem lehet praktizálni, specializálni kell, pl belgyógyászat idegsebészet stb, az még 4 év plusz - ez a szakorvosi. Ha itthon csinálod lesz kötelező x év, amit itthon kell ledolgozni, pont az előttem szólok már utaltak rá, szerződést köt veled az egyetem, kvázi ledolgzod amibe került a tanításod, de persze fizetésért :) 200e felett van.de ha magánkórházba vagy rendelőbe mész, 5-600e nél kezdődik a fizetés, én több ilyen helyen is megfordultam, nem véltelen telik nekik flancos vizsgálóra meg irodákra.
2014. szept. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
ha még csak gimibe jársz, annyit még hozzátennék, hogy sima kitűnő átlag nem elég a bejutáshoz, sok plusz pontot kell szerezned, és mégcsak nem is a bejutás nehéz, ha gyengébb gimibe jársz, akkor külön biológiát és kémiát ajánlanék, úgyanis több ismerősöm kitűnővel jutott be, de első szemeszter végére ki is hullottak, nem volt megfelelő szintű a kémia és biológia tudásszint. a sote kollégiumban meg összebarátkoztam egy itt tanuló német sráccal, apja is orvos, ő küldte a sotére. onnan úgy jönnek ide, hogy 2 év biológia és kémia előkészítőt kell végezniük miellőtt elkezdhetik az egyetemet, mert a német érettségi kevesebbet követelt tőle, mint amihez itt az alaphoz szükség lenne.
2014. szept. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!