Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy tudnék a családomnak...

Hogy tudnék a családomnak biztosítani egy szép kis otthont ha nem vagyunk hitelképesek (BAR) miatt?

Figyelt kérdés
Pénz kellene,hogy egyáltalán az albérleti kauciót ki tudjuk fizetni.Én gyesen vagyok két lányunk van (2,és 11 évesek ) és jelenleg 5 hetes terhes vagyok. A férjem dolgozik és jelenleg heten lakunk az anyósomékkal és sógorommal 1 és fél szobás lakásban.Segíts!!!
2010. nov. 23. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. Max beadod a lakáskérelmet az önkormányzathoz és 2-3 év múlva kaptok egy lakást. Hogy szép lesz-e, azt előre senki nem tudja megmondani. Ne haragudj, de én ilyen körülmények közé biztos nem vállaltam volna 3. babát. Sőt, nem csak harmadikat, egyet sem, főleg, hogy még egy kaució is gondot okoz.
2010. nov. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem lenne gond a kaució és kényelmesebb lenne ha csak négyen lennénk mert a férjem nem keres rosszul és én is elég szépen kapok csak tudod plusz három embert a nyakamba venni és eltartani igen nehéz.Főleg,hogy apósom iszik és erős dohányos a sógorommal együtt.Mi a férjemmel nem dohányzunk és nincs káros szenvedélyünk.
2010. nov. 23. 11:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha csak a kaució kell akkor a provident "segít" nagyon szemetek, de egy kaucióra valót adnak.
2010. nov. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én sem értem, hogy ekkora csóróságba miért vállalsz 3 gyereket...


előbb az ól, aztán a disznó. (remélem érted...)

2010. nov. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Látom nem értitek.Vedd te a nyakadba a nagyszülőket úgy,hogy se pénzük semmilyük csak a káros szenvedély és még a gyerekeim is ezt szenvedik.Rakjam ki őket? Te se tennéd akkor meg miről beszélünk.Mi a férjemmel a gyerekeknek élünk és nem arra rendezkedtünk be hogy még három éhes szájat etessünk.Szerintem érthető .A szülőknek keresünk megoldást.
2010. nov. 23. 12:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem csoda, hogy félreértettek, nem jól írtad ki a kérdést.

Mindenesetre én a következőt tenném:

Sógor menjen el dolgozni, ha most nem tenné és fizessen magának egy albérletet.

Szülők mennyi idősek? Szálljanak be a rezsibe, ha dolgoznak még, akkor a lakásszerzésbe is. Nem írtad, kinek a lakása.

Hol van a testvéred? Vagy a sógor a férjed testvére? Nem értem, őt miért vetted a nyakadba.


Ezen felül amit érdemes lenne: használd ki az időd és tanulj, ha sógorék nem dolgoznak, akkor vállalják át a házimunkát. Neked nem tudom, milyen szakmád van, de amíg gyesen vagy, addig elvégezhetsz egy szakképzést vagy egyetemet, egyrészt az biztos, hogy az egyetem elég komoly ösztöndíjat adna neked (gyereket is nevelsz és rengetegen vagytok a háztartásban), másrészt ha jó helyet választasz, már gyakornokként jó állást találhatsz. Az én szakomon három anyuka is jár az évfolyamra, az egyikük annyira ügyes volt a gyakorlaton, hogy azonnal felvették teljes munkaidőben - holott még csak egy évet végzett el az egyetemből! Mellette suliba is jár, és nyilván ilyen módon jelentős bevétele van.

2010. nov. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi albérletben laktunk négyen.Az anyósomék lenn laktak vidéken egy szép nagy házuk volt de sajnos nem tudták fizetni a jelzálogot így elveszítették.Mi azért nem költöztünk inkább hozzájuk az albérlet helyett mert ott nincs munka.Itt Pesten béreltünk egy lakást és szépen elvoltunk.Egy éve költöztek hozzánk a férjem szülei és az öccse.Apósom rokkant anyósom négy órában dolgozik.
2010. nov. 24. 08:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát most erre mit lehet mondani? Az öregeket tedd be egy szociális otthonba. A sógort küldd el a fenébe. Aztán verd a nyálad... Meddig vagytok BAR listán? És ki? Mert a férjed vagy te attól kaphattok hitelt, hogy az öregek háza elúszott... És akkor vegyetek egy kis lakást vagy házat valahol az agglomerációban. Nem jó dolog ingázni, de csóró ember ne válogasson. Esetleg ott albérletet, jóval olcsóbb egy házat bérelni, mint pesten egy lakást. Meg pályázzatok önkormányzati lakást. Vannak kisgyerekeseknek kedvezmények kis falukban, azért nincsenek messze a városoktól, és ott is lehet munkát találni. Sajnos erre jó megoldás úgy sincs. Vagy nyomorogtok, amíg ki nem halnak és le nem kerültök a bar listáról.
2010. nov. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!