Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti igy nekimennetek az orvosinak?

Ti igy nekimennetek az orvosinak?

Figyelt kérdés

2011-ben vegeztem a gimiban de abban az evbem nem sikerult bejutnom az egyetemre. 1 evet tanultam az erettsegi vizsgakra, s sikerult nagyon jol megirni 486 pontom let, amivel vegulis sikerult a felveteli, azonban azon a nyaron megpalyaztam egy kulfoldi lehetoseget, s meg is nyertem, szoval nem iratkoztam be az orvosira.


Ez az idoszak jovo ev elejen veget er, s gondoltam hogy nekivagok az "almomnak", hogy orvos legyek, viszont - 2015 szeptemberben - mikor kezdenem az egyetemet mar 22 majdnem 23 eves lennek. Lehet barmi hatranyom, hogy a korombeliekhez kepest 5 ev lemaradasban leszek? Kicsit felek mert ugy erzem, hogy lemaradtam errol a dologrol... hisz az egyetem 6 ev plusz mire a szakorvosit is megcsinalbam 34-35 eves lennek. Ti mit gondoltok errol, belevagnatok? Tudom tudom, hogy nekem kell dontenem, csak velemenyekre vagyok kivancsi... :)


(am bocsi ha kicsit hosszu let:D)


21/L



2014. szept. 21. 22:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
s a helyesirasi hibakert is... nem magyar klaviaturam van.
2014. szept. 21. 22:29
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Naná, hogy belevágnék! Ez az álmod, ráadásul semmi hátrányod nem lesz belőle.
2014. szept. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nézd, ez a Te életed és csak azért, mert nem 18 évesen kezdted el a képzést semmiről nem maradtál le. 35 év nem kor, főleg nem egy orvos életében. Ráadásul sokkal több tapasztalatot szerezhetsz hiszen mivel idősebb leszel a betegek is sokkal nagyobb bizalomal fordulnak majd feléd.

Egyébként az orvosiról frissen kikerülők átlagéletkora 28 és 30 év között van a KSH adatai alapján.

Nem könnyű, sokan csúsznak és megszórják a "népet", de ha komolyan veszi az ember lehet időben végezni.

2014. szept. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is 2011-ben érettségiztem és én is jövőre kezdek, mondjuk én mérnökire jelentkezek majd, ami mondjuk nem 6 év ugye.

Összességében nézd, hogy megéri e neked.

Engem is bosszant, hogy jó esetben már végezhetnék mire elkezdem, de pl. anyagi szempontból nekem bőven megéri így is, na meg én először gazdasági irányba mentem el, amire menet közben rájöttem, hogy ha nem muszáj nem szeretném ezt csinálni egész életemben. 4 év csúszás nem a világvége, főleg ha jó szakot választ az ember.

2014. szept. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

nézz meg egy levelező szakot. 40 évesek járnak az előadásokra és diplomáznak. akkor miről beszélünk? :)

Tanulj jól és ne csússz évet és akkor minden rendben lesz.

2014. szept. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
utolsó vagyok...még annyit hogy gondold át, hogy mellete menne e a család alapitás vagy utána..vagy sem
2014. szept. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Itt a lényegre a legutolsó válaszoló világított rá. Akarsz e gyereket, és ha igen mikor. Ez a hátrány. Ugyanis az orvosis lányok általában egyetem után szoktak szülni menni.


A korod egyébként semmi egyéb hátrányt nem jelent, de előnyt sem. nálunk egyébként több 30 körüli hallgató is van hatodéven.


Üdvözlettel: egy medikus

2014. szept. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Külföldön nem tudsz egyetemre menni? Ne gyere haza.
2014. szept. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Külföldön nem tudsz egyetemre menni? Ne gyere haza."


Ez orvosi esetén a létező legidiótább tanács. Kíváncsi vagyok, mit tudsz a magyar és az európai orvosképzésről, mert a válaszod alapján semmit.

2014. szept. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen itthon végezd el az orvosit és utána menj ki. Egyrészt olcsóbb, másrészt a magyar orvosképzés kiváló, nem véletlenül olyan keresettek külföldön. Ne csinálj olyan hülyeséget, hogy külföldön kezded el az orvosit. :)
2014. szept. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!